جزییات خبر

سرویس هرمزگان
با استقبال خوب کشاورزان هرمزگانی محقق شد؛

اهدا 560 اصله درخت مثمر مرکبات و خرما در قالب طرح شجره‌ی طیبه کمیته امداد

معاون توسعه‌ی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان هرمزگان گفت: از ابتدای امسال تاکنون، باغداران نیکوکار استان با مشارکت در طرح شجره‌ی طیبه کمیته امداد تعداد 560 اصله درخت نخل و مرکبات مثمر خود را به‌منظور کمک به رفع مشکلات نیازمندان و محرومین اهداء نموده‌اند.

(یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹) ۱۵:۵۰

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد؛ سیاوش عامری، معاون توسعه‌ی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان هرمزگان در این خصوص گفت: طرح شجره‌ی طیبه یکی از زیباترین و با برکت ترین طرح‌های مشارکتی کمیته امداد در زمینه پرداخت زکات مستحبی است که در سطح استان هرمزگان نیز مورد استقبال بسیار خوب کشاورزان و باغداران قرارگرفته و باغداران نیکوکار هرمزگانی در این طرح اقدام به اهدا و پلاک‌کوبی درختان مثمر خود می‌کنند تا ثمره و محصول این درختان در قالب زکات مستحبی به رفع مسائل و مشکلات ضروری نیازمندان و محرومین استان اختصاص یابد.

عامری افزود: از ابتدای سال 99 تاکنون، کشاورزان نیک‌اندیش استان هرمزگان با مشارکت در طرح شجره‌ی طیبه کمیته امداد تعداد 560 اصله درخت نخل و مرکبات مثمر خود را به‌منظور کمک به رفع مشکلات نیازمندان و محرومین اهداء نموده‌اند که شامل 243 نخل خرما و 317 اصله درخت مرکبات بوده که در شهرستان حاجی‌آباد، رودان و بخش جغین و رودخانه قرار دارند.

این مقام مسئول گفت: درآمد حاصل از فروش محصولات درختان اهدایی در طرح شجره‌ی طیبه در هر منطقه از استان، به رفع مسائل و مشکلات ضروری نیازمندان و محرومین همان منطقه اختصاص یافته و در سرفصل های مختلفی نظیر کمک به تهیه جهیزیه زوج‌های جوان، تأمین معیشت خانواده‌ها، کمک‌هزینه درمانی و.... هزینه می‌شود.

معاون توسعه‌ی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد هرمزگان یادآور شد: اجرای طرح شجره‌ی طیبه از اقدامات اثربخش در زمینه احیا و توسعه فرهنگ زکات و ترویج گفتمان خیر و احسان در جامعه است که امیدواریم با گسترش این طرح ماندگار در سطح استان هرمزگان به‌عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی جنوب کشور، خدمات باکیفیت تر و مطلوب‌تری در راستای کمک به محرومین و مستضعفین استان ارائه نماییم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۹۷
(یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹) ۱۵:۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید