جزییات خبر

سرویس فرهنگی

ترویج فرهنگ خیر و احسان در جامعه با همکاری حوزه علمیه خواهران جامعه الزهرا (س)

کمیته امداد و حوزه علمیه خواهران جامعه الزهرا (س) با هدف ترویج فرهنگ خیر و احسان و ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

(سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹) ۱۴:۵۱

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با حوزه علمیه خواهران جامعه الزهرا (س) با اشاره به ظرفیت‌ حوزه‌های علمیه برای ترویج فرهنگ خیر و احسان، زکات و وقف در جامعه گفت: ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، تبلبغی و مشاوره‌ای به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداداز دیگر اهداف این تفاهم‌نامه است.

وی ارتقای فرهنگی مددجویان را یکی از ابعاد توانمندسازی آنان عنوان کرد و افزود: دوره‌های آموزشی مددکاری اسلامی و امداد فرهنگی در تفاهم‌نامه با حوزه علمیه خواهران جامعه الزهرا (س) پیش‌بینی شده است.

رئیس کمیته امداد با اشاره به راه‌اندازی مراکز نیکوکاری با محوریت حوزه‌های علمیه در کشور خاطرنشان کرد: کمک‌های دولتی پاسخگوی نیازهای مددجویان نیست و در شرایط تورم فعلی، مستمری مددجویان تنها بخشی از احتیاجات آنان را پوشش می‌دهد که در این زمینه نیازمند همراهی همه دستگاه‌ها و نهادها از جمله حوزه‌های علمیه هستیم

وی اظهار کرد: با حمایت‌های مردم، اقدامات درخور توجهی انجام شده و با اتکال به الطاف الهی، عزت‌مندانه جلو می‌رویم؛ دولت نیز قول‌های مساعدی برای سال آینده داده که امیدواریم عملیاتی شود.

در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود مدنی، مدیر حوزه علمیه خواهران جامعه الزهرا (س) با تاکید بر ضرورت هم‌افزایی میان حوزه‌های علمیه و کمیته امداد گفت: باید از توان طلاب حوزه علمیه برای انسجام‌بخشی به خانواده‌های تحت حمایت به ویژه در موضوعات دینی استفاده شود.

وی ارائه آموزش‌های مهارتی، فرهنگی و هنری را از دیگر زمینه‌های همکاری میان دو نهاد دانست و افزود: در پاسخگویی به شبهات و سوالات فقهی مددجویان و همچنین برگزاری دوره‌های سلامت روان خانواده و توان‌افزایی جامعه هدف برنامه‌های خوبی پیش‌بینی شده است.

مدیر حوزه علمیه خواهران جامعه الزهرا (س) اضافه کرد: ترویج فرهنگ خیر و احسان، زکات، وقف و همچنین راه‌اندازی مراکز نیکوکاری با مشارکت حوزه‌های علمیه از جمله زمینه‌های همکاری با کمیته امداد است.

انتهای پیام       

تعداد بازدید : ۱,۰۰۲
(سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹) ۱۴:۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید