جزییات خبر

سرویس قم
همزمان با شروع سال تحصیلی جدید:

کمک 821 میلیون تومانی به دانش آموزان تحت حمایت قمی / تداوم فعالیت های فرهنگی در فضای مجازی

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان قم از واریز 821 میلیون و 250 هزار تومانی در پایان شهریورماه به حساب دانش آموزان تحت حمایت و تداوم فعالیت های فرهنگی و آموزشی این نهاد در پیام رسان های داخلی خبر داد.

(یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹) ۱۳:۲۸

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید محسن صالحی، معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان قم با اشاره به شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری حضوری برنامه های آموزشی و فرهنگی گفت: کمیته امداد استان قم از همان روزهای نخست شیوع این بیماری، در فروردین ماه امسال، برنامه های آموزشی خود را به صورت غیرحضوری و در بستر فضای مجازی آغاز کرد.
وی با بیان اینکه در فروردین ماه امسال همزمان با اوج شیوع بیماری کرونا، دو کانال به نام های سربازان ولایت و بانوان فاطمی با هدف آموزش و آگاه سازی و ارتقای دانش و بینش اسلامی دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت در پیام رسان داخلی ایتا ایجاد شد گفت: هم اکنون بیش از 1300 نفر در این کانال ها عضو هستند و از خدمات فرهنگی مجازی بهره مند می شوند.
صالحی با بیان اینکه امسال مسابقات فرهنگی، قرآنی و هنری این نهاد نیز از طریق فضای مجازی برگزار شده است گفت: جشنواره باران وحی از جمله همین مسابقات است که در بیش از 12 رشته قرآنی و هنری به صورت مجازی برگزار شد.
وی افزود: 105 مددجوی داوطلب قمی با ارسال آثار خود در فضای مجازی به رقابت با سایر استان ها پرداختند که 16 نفر از آنها به مسابقات کشوری راه یافتند.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان قم، آموزش های مجازی نوعروسان و نودامادهای تحت حمایت را خاطرنشان و عنوان کرد: این آموزش ها که در زمینه های اعتقادی، مهارتی و همسرداری برگزار می شود در قالب پیوست فرهنگی کمک هزینه ازدواج، طی 6 ماه گذشته به 582 نوعروس و نوداماد ارائه شد.
وی ضرورت استفاده از لپ تاپ برای دانشجویان نیازمند را در محدودیت های آموزشی بیماری کرونا عنوان و اظهار کرد: به 40 نفر از دانشجویان واجد شرایط رشته فنی و مهندسی نیز تسهیلات قرض الحسنه 8 میلیون تومانی برای تهیه لپ تاپ پرداخت شد.
صالحی با بیان اینکه فعالیت های کانون تابستانی با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی برای 300 دانش آموز در مجتمع فرهنگی تربیتی ولایت برگزار شد گفت: در پایان شهریورماه و در آستانه سال تحصیلی جدید نیز 821 میلیون و 250 هزار تومان به حساب سه هزار و 285 دانش آموز با سرانه هر نفر 250 هزار تومان واریز شد.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۵۵۶
(یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹) ۱۳:۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید