جزییات خبر

سرویس اشتغال
با حضور معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد انجام شد؛

تفاهم‌نامه کمیته امداد و بسیج سازندگی برای ایجاد 2900 فرصت شغلی ویژه مددجویان کرمانی

کمیته امداد و سازمان بسیج سازندگی با هدف ایجاد 2900 فرصت شغلی برای محرومان و مددجویان استان کرمان، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

(دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹) ۱۵:۴۸

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، در سفر حجت‌الله عبدالملکی به استان کرمان، تفاهم‌نامه ایجاد 2900 فرصت اشتغال برای محرومان و خانواده‌های تحت حمایت، میان کمیته امداد و سازمان بسیج سازندگی به امضا رسید.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در این مراسم با بیان اینکه برای جهش و پیشرفت کشور نیازمند الگوی پیشرفت ایرانی-اسلامی هستیم، گفت: اقتصاد مقاومتی دو رکن اصلی دارد که رکن اول آن «فرهنگ جهادی» و رکن دوم «تولید ملی» است که با تجمیع این دو اصل، خودکفایی نیز محقق خواهد شد.

عبدالملکی راه حل رفع همه مشکلات را تولید ملی دانست و افزود: مهم ترین عامل برای تقویت تولید ملی، کارآفرینی است و همه ابزار لازم برای کارآفرینی در کشور از تقاضا و بازار گرفته تا نیروی کار، شرکت‌های دانش‌بنیان و دیگر پیش‌نیازها، فراهم است.

وی خاطرنشان کرد: کارآفرینی برای محرومان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که اگر به تولید و خلق ثروت برسد، کمک بزرگی به اقتصاد خانواده‌ها و به تبع آن باری از دوش اقتصاد کشور برداشته می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه تاکنون ۷۰۰ هزار خانواده از مددجویان کمیته امداد به خودکفایی رسیده‌اند، گفت: با خودکفایی این تعداد خانوار سالانه سه هزار میلیارد تومان از منابع کشور که در قالب مستمری پرداخت می‌شد، آزاد شده است.

وی با تأکید بر لزوم هم‌افزایی و به‌کارگیری همه ظرفیت‌ها به منظور ایجاد اشتغال برای محرومان ادامه داد: سال گذشته 4700 میلیارد تومان منابع قرض‌الحسنه در اختیار کمیته امداد قرار گرفت که نیم درصد منابع تسهیلاتی کشور است، با این حال طبق آمار وزارت کار، بیش از 30 درصد اشتغال کشور توسط کمیته امداد ایجاد شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد افزود: 14 گروه را به عنوان همکار از جمله خیرین، جهادگران کارآفرین و...برای کارآفرینی انتخاب کردیم و استان کرمان یکی از شش استان پایلوت کشور برای ایجاد و راه‌اندازی طرح‌های اشتغال است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۴۲۰
(دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹) ۱۵:۴۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید