جزییات خبر

سرویس اشتغال
در مراسم تفاهم‌نامه کمیته امداد و پست بانک مطرح شد؛

آمادگی پست‌بانک برای ارائه 200 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد

تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و پست‌بانک با هدف پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان کمیته امداد به امضا رسید.

(سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹) ۱۸:۰۰
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در این مراسم که با حضور بهزاد شیری، مدیرعامل پست‌بانک برگزار شد، با بیان اینکه مهمترین برنامه کمیته امداد برای رفع فقر از خانواده‌های تحت حمایت، توانمندسازی از طریق ایجاد اشتغال با درآمد پایدار است، گفت: منابع کمیته امداد به تنهایی کفاف توانمندسازی این جامعه بزرگ را ندارد به همین منظور در قالب تبصره 16 قانون بودجه کشور برای سال جاری 4900 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال از محل شبکه بانکی پیش‌بینی شده است.
 
وی با بیان اینکه بانک‌های طرف قرارداد امداد طی سال‌های گذشته همکاری خوبی با این نهاد داشته‌اند، افزود: امسال برای نخستین‌بار پست‌بانک نیز به بانک‌های طرف قرارداد کمیته امداد اضافه شده و 200 میلیارد تومان اعتبار برای ارائه به طرح‌های اشتغال مددجویان پیش‌بینی شده است.
 
بختیاری مجموع تسهیلات اشتغال مددجویان برای سال 99 را معادل 6200 میلیارد تومان عنوان کرد و ادامه  داد: 4900 میلیارد تومان از شبکه بانکی و 1300 میلیارد تومان از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و منابع قانون اشتغال پایدار روستائیان و عشایر به این منظور در نظر گرفته شده است.
 
رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: همچنین 425 میلیارد تومان از محل قانون اشتغال پایدار روستائیان و عشایر برای مددجویان به پست‌بانک اختصاص یافته که تاکنون 90 درصد این مبلغ به مددجویان پرداخت شده است.
 
وی با اشاره به اینکه براساس برنامه ششم توسعه کشور کمیته امداد موظف به ایجاد 70 هزار شغل در سال است، تاکید کرد: کمیته امداد در سه سال گذشته از این برنامه 500 هزار شغل ایجاد کرده و امیدواریم تا پایان سال 1400 این تعداد به 800 هزار فرصت شغلی برای مددجویان برسد.
 
بختیاری اشتغال‌زایی را برنامه اصلی کمیته امداد برای مددجویان عنوان کرد و گفت: سال گذشته درآمد 650 هزار طرح اشتغال فعال و تحت نظارت کمیته امداد، 30 درصد بیشتر از مجموع مستمری پرداختی توسط این نهاد بود که این موفقیت با همکاری شبکه بانکی در پرداخت اعتبارات اشتغال، قابل افزایش است.
 
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۹۸۱
(سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹) ۱۸:۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید