جزییات خبر

سرویس قم
باهدف ارتقاء سطح معیشت و اشتغال مددجویان:

تفاهم‌نامه همکاری کمیته امداد استان قم و اوقاف و امور خیریه در راستای ارتقاء سطح معیشت و اشتغال مددجویان

تفاهم‌نامه همکاری کمیته امداد استان قم و اوقاف و امور خیریه در راستای ارتقاء سطح معیشت، اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و مخاطبین اوقاف و امور خیریه امضاء شد.

(چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹) ۱۰:۱۸

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، این تفاهم‌نامه همکاری با حضور اکبر میرشکار، مدیرکل کمیته امداد استان قم و عباس اسکندری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان به امضاء رسید.

اکبر میرشکار مدیرکل کمیته امداد استان در مراسم امضای تفاهم‌نامه بیان کرد: بهره‌مندی از ظرفیت‌های اوقاف و امور خیریه برای ایجاد اشتغال و توانمندسازی نیازمندان مؤثر عنوان و اظهار کرد: در شرایط فعلی و گران شدن مسکن، نیاز مددجویان و خانواده ایتام تحت حمایت به تأمین مسکن حیاتی است و با همکاری خیرین و اوقاف و امور خیریه می‌توان بخش زیادی از نیازمندان را با تأمین سرپناه توانمند کرد.

حجه الاسلام عباس اسکندری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم در جلسه امضای تفاهم‌نامه، دستگیری از نیازمندان و گرفتاران را همان کاری دانست که سیره انبیاء و اولیاء سفارش کردند و با اشاره به اینکه این تفاهم‌نامه در راستای ارتقاء سطح معیشت و اشتغال نیازمندان تدوین‌شده است بیان کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه و در شرایط بسیار سخت اقتصادی باید تا حدی که امکان دارد از ظرفیت‌های موجود در اوقاف ازجمله اعتبارات و اماکن موقوفه برای تأمین معیشت و اشتغال نیازمندان استفاده شود.

در بخشی از تعهدات این تفاهم‌نامه اشاره‌شده که شناسایی و معرفی راهبران شغلی، تأمین منابع مالی موردنیاز طرح‌های اشتغال، مدیریت و نظارت بر طرح‌های اشتغال بر عهده کمیته امداد استان قم و ارائه کمک‌های بلاعوض، تسهیلات و ... در قالب طرح شمیم خدمت و در اختیار قرار دادن فضاها و اماکن موقوفه شهری و روستایی بر عهده اوقاف و امور خیریه استان قم است.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۹۷۳
(چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹) ۱۰:۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید