جزییات خبر

سرویس اجتماعی
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت خبر داد:

پرداخت 1926 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان در هشت ماهه سال جاری

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از پرداخت 1926 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان و اقشار نیازمند جامعه در هشت ماهه سال جاری خبر داد و گفت: مردم نیکوکار طی سال جاری 1200 میلیارد تومان اعتبار قرض‌الحسنه در این صندوق سپرده‌گذاری کردند.

(دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹) ۱۴:۳۱

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علی عاشوری در نشست خبری با تشریح عملکرد صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت افزود: در هشت ماهه سال جاری در مجموع 1926 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه در حوزه اشتغال، وام کارگشایی، ودیعه مسکن و احداث و خرید و مسکن به مددجویان و نیازمندان ارائه شد.

 
وی ادامه داد: از این میزان 902 میلیارد تومان تسهیلات در قالب 113 هزار فقره به وام ضروری و کارگشایی اختصاص یافت و 349 میلیارد تومان در قالب 26 هزار و 800 فقره به تسهیلات ودیعه مسکن خانواده‌های نیازمند اختصاص یافت. همچنین 212 میلیارد تومان از محل صندوق و 148 میلیارد تومان با هم‌افزایی بانک قرض‌الحسنه مهر به اشتغال مددجویان اختصاص یافت.
 
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با بیان اینکه صندوق در هشت ماهه امسال 241 میلیارد تومان وام در حوزه خرید و احداث مسکن مددجویان و نیازمندان پرداخت کرده است، تاکید کرد: امسال برای نخستین 80 میلیارد تومان اعتبار برای وام شهریه دانشجویان پیش‌بینی شده که با توجه به گذشت حدود 2 ماه از سال تحصیلی، تاکنون هشت میلیارد تومان از این مبلغ، به دانشجویان اختصاص یافته است. مبلغ این وام برای دانشجویان کارشناسی تا دکترا از پنج تا 20 میلیون تومان متغیر است.
 
عاشوری به شیوع ویروس کرونا در کشور و شرایط سخت اقتصادی خانواده‌های نیازمند اشاره کرد و گفت: صندوق امداد ولایت برای کمک به اقشار آسیب‌دیده از کرونا، مبلغ 12 میلیارد تومان به خانواده‌های زندانیان نیازمند پرداخت کرده است. همچنین 15 میلیارد تومان به جامعه هدف سازمان بهزیستی و 29 میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد اختصاص یافته است.
 
وی با اشاره به افزایش ناگهانی رهن و اجاره مسکن و تورم افسارگسیخته در این بخش،  خاطرنشان کرد: با مشارکت بنیاد مستضعفان، 80 میلیارد تومان اعتبار قرض‌الحسنه برای ودیعه مسکن 12 هزار خانواده‌ نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا پرداخت کردیم.
 
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با دعوت خیران و مردم نیکوکار برای سپرده‌گزاری در این صندوق گفت: پایان سال 98 حدود 1700 میلیارد تومان سپرده قرض‌الحسنه در صندوق امداد ولایت انجام شده بود که این رقم در سال جاری با افزایش 1200 میلیارد تومانی به 2900 میلیارد تومان رسیده است.
 
عاشوری تاکید کرد: به مردم نیکوکار اطمینان می‌دهیم تمام سپرده آنان در این صندوق، به صورت قرض‌الحسنه به نیازمندان پرداخت می‌شود.
 
وی با اشاره به عملکرد صندوق ضمانت تسهیلات اشتغال مددجویان، گفت: این صندوق در حال حاضر 100 میلیارد تومان سرمایه دارد و تاکنون 1500 فقره وام اشتغال مددجویان را با اولویت زنان سرپرست خانوار، تضمین کرده است.
 
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۱,۰۰۹
(دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹) ۱۴:۳۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید