جزییات خبر

سرویس قم
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان قم:

پرداخت 7 میلیارد و سیصد میلیون تومان برای کمک به ازدواج نیازمندان قمی

7 میلیارد و سیصد میلیون تومان در 8 ماهه امسال با استفاده از منابع دولتی، کمک‌های مردمی و خیران برای کمک به امر ازدواج 956 نفر از مددجویان و نیازمندان استان قم پرداخت شده است.

(یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹) ۱۳:۱۲

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدابراهیم نعیمی، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان قم یکی از مهم‌ترین خدمات کمیته امداد در حمایت از مددجویان را پرداخت کمک هزینه ازدواج به آنان دانست و اظهار داشت: دین مبین اسلام بیشترین سفارش را در مورد ازدواج به عمل آورده، به گونه‌ای که تکمیل دین را منوط به ازدواج نموده است. از آنجایی که ازدواج هسته اول تشکیل خانواده و سنگ بنای جامعه انسانی است، به همین جهت کمیته امداد در کنار حمایت‌های مالی از زوج‌های جوان، آموزش‌ و مشاوره‌های لازم پیش از ازدواج را به جوانان ارائه می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تأمین مخارج ازدواج و جهیزیه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های نیازمندان در شرف ازدواج محسوب می‌شود، گفت: پرداخت کمک هزینه تامین جهیزیه و ازدواج برای مرتفع شدن مشکلات مالی فرزندان مددجویان در شرف ازدواج از جمله فعالیت‌های کمیته امداد برای مددجویان است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان قم با بیان اینکه ایجاد زمینه ازدواج موفق و پایدار برای خانواده‌های تحت پوشش به ویژه تامین جهیزیه برای نوعروسان نیازمند از محل‌ اعتبار منابع دولتی و کمک های مردمی انجام می‌شود، بیان کرد: احیاء و تقویت فرهنگ دینی ازدواج و بسترسازی برای تسهیل روند تشکیل خانواده با الگوهای اسلامی ایرانی در خانواده‌های تحت حمایت، تسهیل فرآیند ازدواج از طریق ایجاد و تقویت عوامل مثبت و رفع کاهش موانع و بهره‌گیری از فرصت‌ها و امکانات مادی و معنوی درون و برون سازمانی برای هم افزایی ظرفیت‌ها از جمله این اهداف به شمار می‌آیند.

نعیمی در ادامه با اشاره به اهداء جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت این نهاد تصریح کرد: سرانه پرداختی کمک هزینه ازدواج برای هر نوعروس مددجو مبلغ 6 میلیون تومان به صورت بلاعوض است و تسهیلات قرض الحسنه وام ازدواج با سرانه 15 میلیون تومان نیز به عنوان کمک های تکمیلی به نوعروسان پرداخت می شود. همچنین برای تامین مقدمات اولیه ازدواج فرزندان ذکور خانواده‌های تحت حمایت مبلغ 3 میلیون تومان به صورت بلاعوض به آنان پرداخت می شود.

ایشان خاطر نشان کرد: در 8 ماهه امسال 7 میلیارد و  سیصد میلیون تومان  با استفاده از منابع دولتی، کمک‌های مردمی و خیران برای کمک به امر ازدواج 956 نفر از مددجویان و نیازمندان استان قم پرداخت شده است.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۱,۰۹۰
(یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹) ۱۳:۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید