جزییات خبر

سرویس زنجان
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبر داد؛

رویکرد کمیته امداد ظرفیت شناسی ، ایجاد درآمد با ثبات وتوانمند سازی مددجویان است .

توانمندسازی ، ایجاد درآمد باثبات وایجاد فرصت های شغلی مناسب وخلق زنجیره های ارزش با هدف زمینه سازی برای درآمد زایی واستقلال اقتصادی ومعیشتی برای خانواده های عزیز تحت حمایت اصلی ترین راهبرد این نهاد در حوزه خدمت رسانی به جامعه هدف درسال جهش تولید است .

(چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹) ۱۰:۲۸

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ،هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در جلسه شورای مدیران  این هفته  که با حضور حجت الاسلام والمسلمین دولابی نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری برگزار شد، با تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت یوم ا... 9 دیماه وسالگرد شهادت سید الشهدا  سردار مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی ، ظرفیت شناسی ،توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات برای مددجویان را از رویکرد های کمیته امداد استان زنجان در سال جهش تولید دانست .  

وی کمیته امداد را مولود انقلاب وبه تعبیر مقام معظم رهبری تشکیلات الهی با اهداف نورانی خواند و گفت :کمیته امداد در طول بیش از  چهار دهه فعالیت خود خدمات ارزشمندی را درحوزه‌های مختلف به جامعه هدف ارائه کرده است که نمونه بارز آن اجرای دو رزمایش اطعام مهدوی ،اطعام واحسان حسینی ورزمایش سوم به نام سردار دلها شهید قاسم سلیمانی نامگذاری ودرحال اجراست ، که با همت خیران ومردم نوع دوست استان ،بسته های معیشتی وسبد غذایی ، غذای گرم و  پک های بهداشتی بین مددجویان عزیز تحت حمایت وسایر نیازمندان توزیع شده واین همدلی وکمک مومنانه همچنان ادامه دارد .  

مدیرکل کمیته امداد استان بابیان اینکه هدف اصلی کمیته امداد در بخش‌های مختلف توانمندسازی و ایجاد درآمد باثبات برای مددجویان تحت حمایت است افزود: راهبرد کمیته امداد استان زنجان  ایجاد اشتغال برای جامعه هدف و خروج توانمند آنان از برنامه‌های حمایتی کمیته امداد است .

صفری با اشاره به اینکه در سال گذشته سه هزار و 698 فرصت شغلی و کاریابی با تسهیلاتی بیش از  5/87 میلیارد تومان ایجادشده است افزود: در سالجاری تاکنون بیش از1700 شغل با استفاده از تسهیلات بانکی ومنابع امدادی با اعتباری بالغ بر60 میلیارد  تومان ایجاد شده وهدف گذاری گردیده تا پایان سال این مبلغ به بیش از یکصد میلیارد تومان افزایش یابد .

وی  تهیه مسکن و سرپناه را یکی دیگر از اضلاع توانمندسازی مددجویان تحت حمایت عنوان کردوگفت: سال گذشته برای احداث،خرید و تعمیرات  2335 قلم خدمت مسکن  به مددجویان تحت حمایت استان ارائه شده است . ودر سالجاری نیز تاکنون 1356 قلم مسکن با اعتباری بالغ بر 17 میلیارد و100 میلیون تومان به ولی نعمتان جامعه هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در بخشی از سخنان خود به فعالیت‌های فرهنگی این نهاد برای خانواده‌های تحت حمایت اشاره کردوگفت: یکی از برنامه های مهم کمیته امداد استان زنجان با توجه به عدم امکان حضور دانش آموزان در مدارس به علت محدودیت های ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا ، فراهم کردن زمینۀ بهره مندی تمامی دانش آموزان تحت حمایت از آموزش غیر حضوری بوده که دراین راستا  با بهره گیری بیشتر از ظرفیت خیران نیک اندیش ، حامیان ایتام ومحسنین  و مراکز نیکوکاری وهم افزایی آن با منابع واعتبارات این نهاد تاکنون 830 دستگاه تبلت وگوشی هوشمند بین دانش آموزان ودانشجویان تحت حمایت اهداشده است .

صفری همچنین افزود: در راستای واگذاری بخشی از امور تصدی گری این نهاد به مردم، چابک سازی سازمانی و سامان بخشی به فعالیت های داوطلبانۀ تشکل های مردمی در حوزه خیر و احسان به ویژه رسیدگی به نیازمندان از ایجاد وفعالیت 128 مرکز نیکوکاری فعال خبر داد وادامه داد : حرکت به سمت ایجاد مراکز نیکوکاری تخصصی با راهبرد بهره گیری از مدیریت داوطلبانه مردمی در ارائه خدمات تخصصی به نیازمندان در بخش های مختلف از جمله اشتغال و کارآفرینی، مسکن، امور تحصیلی و آموزشی، امور مددکاری اسلامی و مشاوره ای و... از برنامه ها و اولویت های مهم این نهاد در این بخش است.

وی با بیان اینکه کمک به تامین بخشی از لوازم ضروری زندگی مددجویان یکی دیگر از برنامه های این نهاد است گفت : 1231 دستگاه لوازم گرمایشی شامل  بخاری وآبگرمکن دیواری با اولویت مددجویان ساکن در مناطق محروم وسردسیر به ویژه مناطقی که به تازگی به شبکه گاز شهری متصل ، واز این نعمت بهره مند هستند توزیع و اهداشده است .

مدیرکل کمیته امداد استان افزود در راستای شناسایی گلوگاه های فقر وآمایش نیازوتوان جامعه ، تیم تخصصی دراین زمنیه با استفاده از نخبگان دانشگاهی وظرفیت همکاران استانی در قالب هیات اندیشه ورز ودر موارد تخصصی شامل راهکارهای توانمند سازی وایجاد اشتغال ودرآمد باثبات ، کاهش آسیب های اجتماعی ، روشهای نوین جذب مشارکتهای مردمی وجذب حامیان وخیرین طرح اکرام ایتام وامداد الکترونیک فعالیت می کنند .

صفری  بابیان اینکه خدمات این نهاد در استان به گروهای مختلف  تحت حمایت ارائه می‌شود تصریح کرد:29هزار خانواده با جمعیتی قریب به57 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از خدمات این نهاد بهره‌مند می‌باشند که از این تعداد  می‌توان به هزار و 258 نفر  ایتام  و3350 دانش آموز اشاره کرد.

حجت الاسلام دولابی نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری  نیز خدمت به بندگان خدا وولی نعمتان جامعه را افتخار بزرگی دانست که نصیب امداد گران کمیته امداد شده است افزود : حجم بزرگ کار کمیته امداد در کنار حمایت های مردمی ، انسان را امیدوارتر می نماید . لذا این خدمات ارزشمند نباید در حیطه کار اداری خلاصه شده وباید به صورت اعتقادی ودلی ادامه یابد . انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۷۷۴
(چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹) ۱۰:۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید