جزییات خبر

سرویس خراسان شمالی
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی خبر داد:

جذب 2480 حامی در پویش «ایران مهربان»

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: با اجرای پویش ایران مهربان دو هزار و 480 حامی جدید در این استان جذب شده است.

(یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹) ۱۳:۲۹

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اجرای پویش ایران مهربان، مهمترین هدف آن را جلب کمک بیشتر مردم و خیران در حمایت از ایتام و فرزندان محسنین و ارتقای سرانه دریافتی آنان در راستای طرح اکرام ایتام ذکر و ابراز امیدواری کرد: با راه‌اندازی این پویش تا پایان سال هیچ یتیم بدون حامی در استان وجود نداشته باشد و سرانه ایتام نیز افزایش یابد.
وی با بیان اینکه خوشبختانه با مشارکت خیرین، دریافتی ایتام خراسان شمالی در سال جاری 70 درصد افزایش یافته است اظهار کرد: تعداد حامیان همکار با کمیته امداد خراسان شمالی قریب به 21 هزار نفر است که هم اکنون دو هزار و 480 نفر دیگر به این افراد اضافه شده است.
وی اضافه کرد: حامیان امسال بیش از 26 میلیارد و 771 میلیون تومان کمک به حساب ایتام خراسان شمالی واریز نقدی و غیر نقدی داشته اند.
 خرید تبلت برای دانش آموزان نیازمند
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی همچنین با بیان اینکه با توجه به عدم امکان حضور دانش آموزان در مدارس به علت محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا، اولویت اصلی این نهاد فراهم کردن زمینۀ بهره مندی همه دانش آموزان تحت حمایت از آموزش غیرحضوری است، افزود: به منظور فراهم کردن زمینه تحصیل دانش آموزان تحت حمایت با مشارکت خیران این نهاد ۲۵۰ دستگاه تبلت و گوشی هوشمند به مبلغ جمعا ۷۵۰ میلیون تومان برای دانش آموزان فاقد این تجهیزات الکترونیکی تهیه و تحویل داده شده است.
وی خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم با کمک خیران اجازه ندهیم دانش آموزی به دلیل نداشتن ابزار آموزش مجازی از تحصیل باز بماند.
کمک 94 میلیارد تومانی مردم خیر خراسان شمالی به محرومان
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در ادامه این نشست خبری به کمک 94 میلیارد و 500 میلیون تومان مردم نوعدوست این استان به محرومان خبر داد و افزود: در بخش زکات ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جمع آوری شده که این رقم زیر نظر اعضای شورای زکات روستا ها صرف نیاز های معیشتی، فرهنگی، تحصیلی و اشتغال نیازمندان شده و بخشی نیز صرف ساخت پروژه های عام المنفعه شده است.
وی گفت: صدقات پرداختی مردم نیز امسال بیش از سه میلیارد و 780 میلیون تومان است و بیش از 45 میلیارد و 200 تومان نیز به مراکز نیکوکاری استان کمک شده است.
وی همچنین به برنامه های کمیته امداد در بزرگداشت سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود:۶۰ هزار پرس غذای گرم به مناسبت سالروز شهادت سردار دلها در بین نیازمندان استان توزیع شد.


تعداد بازدید : ۶۴۷
(یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹) ۱۳:۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید