جزییات خبر

سرویس قم
در 9 ماهه سال 1399:

6.7 میلیارد تومان برای بیمه، درمان و سوء تغذیه مددجویان قمی هزینه شد

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم از پرداخت 6.7 میلیارد تومان برای هزینه های بیمه، درمان و سوء تغذیه مددجویان این استان خبر داد.

(چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹) ۱۴:۰۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد ابراهیم نعیمی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم، با اشاره به اینکه در 9 ماهه امسال نزدیک به 2 میلیارد و 200 میلیون تومان سرانه بیمه تأمین اجتماعی مددجویان پرداخت شده است گفت: بیش از سه میلیارد تومان نیز به عنوان بیمه مکمل آنها هزینه شده است.
وی با بیان اینکه در این مدت 400 میلیون تومان نیز برای هزار و 82 بیمار صعب العلاج هزینه شده است تصریح کرد: در 9 ماهه امسال، 364 میلیون تومان نیز به حساب 938 کودک تحت حمایت مبتلا به سوء تغذیه به حساب آنها واریز شد.
نعیمی از هدیه نقدی به خانواده های بیش از یک نفر داغدار از بیماری کرونا خبر داد و خاطرنشان کرد: 720 میلیون تومان از ابتدای شیوع ویروس کرونا به این خانواده ها اهدا شده است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه تعدادی از مددجویان، طی سالهای گذشته حق بیمه تأمین اجتماعی خود را با کمک این نهاد پرداخت می کردند گفت: اگر این افراد بخواهند 10 سال سابقه بیمه خود را تکمیل کنند و از مزایای یک سوم حق بازنشستگی خود استفاده کنند، 50 میلیون ریال وام و 25 میلیون ریال بلاعوض به آنها اعطا می شود.
وی با بیان اینکه اکنون 101 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان قم با دریافت یک سوم حداقل حقوق تأمین اجتماعی بازنشسته شده اند گفت: این افراد در صورت عائله مندی می توانند به جز کمک معیشت دریافتی به صورت موردی نیز از خدمات این نهاد بهره مند شوند.
نعیمی از اقدامات کمیته امداد استان قم برای پیشگیری از ابتلای مددجویان به ویروس کرونا خبر داد و گفت: تاکنون 56 هزار ماسک و 19 هزار ژل و مایع ضدعفونی بین مددجویان توزیع شده است.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۳۴۴
(چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹) ۱۴:۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید