جزییات خبر

سرویس بوشهر

تبلت مورد نیاز ۷۰ درصد دانش‌آموزان بی بضاعت بوشهر تامین شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: از مجموع ۱۰ هزار دانش آموز بی بضاعت این استان به تبلت و گوشی هوشمند تاکنون نیاز ۷۰ درصد آنها با کمک کمیته امداد تامین شده‌ است.

(سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹) ۰۸:۲۵

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیمراد کرمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر، در آیین اهدای ۲۰۰ دستگاه تبلت به دانش‌آموزان بی‌بضاعت این استان افزود: با شیوع کرونا ۸۵ درصد از جمعیت  ۱۹۵ هزار نفری دانشآموزی استان بوشهر از فضای مجازی برای آموزش استفاده و مابقی نیز به دلایلی از جمله نبود زیرساخت و یا گوشی و تبلت هوشمند امکان استفاده از فضای مجازی را نداشتند.

وی بیان کرد: نگرانی‎هایی برای حدود ۱۰ هزار دانش‌آموز که تبلت و گوشی هوشمند نداشتند؛ .جود داشت که با تلاش‎های صورت گرفته پنج هزار و ۵۰۰ تبلت دانش آموزی از طریق کمیته امداد در اختیار آنها قرار گرفت.

کرمی اظهار داشت: حدود یکهزار تبلت نیز از طریق سرانه آموزشی و خیران در اختیار دانش‌آموزان قرار داده شد.

وی افزود: همچنین روز گذشته نیز از سوی مرکز آمار ایران ۵۰۰ تبلت دیگر برای دانش‌آموزان نیازمند استان بوشهر تامین شد که با احتساب آنهاتاکنون مشکل هفت هزار دانش‌آموز بی بضاعت استان بوشهر در این زمینه برطرف شده‌است.

کرمی اظهار داشت: اهدای تبلت به دانش‌آموزان، کمکی به آینده آموزش و پرورش و فرزندان این مرز و بوم است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: در استان بوشهر تاکنون مشاهده نشده که دانش‌آموزی بخاطر نبود تبلت اقدام به ترک تحصیل کند و در این زمینه چنانچه دانش‌آموزی نیز به دلیل نداشتن تبلت تصمیم به ترک تحصیل داشته باشد نیز به هر شکلی که شده نیاز وی برطرف خواهد شد.

وی گفت: با توجه به مشکلات بودجه‎ای کمک به آموزش و پرورش از سوی دستگاه‎های دارای توان مالی باید تبدیل به فرهنگ عمومی شود.

کرمی ادامه داد: دولت به تنهایی توان ندارد تا نیازهای آموزش و پرورش را تامین کند که در این ارتباط می‎طلبد دستگاه‎های اجرایی مختلف و خیران نیک‎اندیش نگاه ویژه‎ای به آموزش و پرورش داشته باشند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۷۴
(سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹) ۰۸:۲۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید