جزییات خبر

سرویس اجتماعی
آیت‌الله علم‌الهدی در دیدار با رئیس کمیته امداد تاکید کرد:

کمیته امداد جریان فریادرس محرومان است/ اقدامات تحولی کمیته امداد در توانمندسازی مددجویان

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اقدامات تحولی کمیته امداد در زمینه توانمندسازی مددجویان گفت: در شرایط فعلی اقتصاد کشور، کمیته امداد جریان فریادرس محرومان و نیازمندان است.

(پنج شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹) ۱۱:۱۹
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد با آیت‌الله علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی دیدار کرد.
 
آیت‌الله علم‌الهدی در این دیدار ضمن قدردانی از زحمات مدیران پیشین کمیته امداد، گفت: کمیته امداد در دوره فعلی تحول پیدا کرده و این تحول در اقدامات و فعالیت‌های این نهاد، آشکار است.
 
وی با اشاره به وضعیت نامناسب معیشتی جامعه در شرایط فعلی، ادامه داد: کمیته امداد به ‌عنوان یک جریان فریادرس برای محرومان شناخته می‌شود و اگر کمک‌های این نهاد به خانواده‌های نیازمند در این شرایط اقتصادی نبود، مردم مستأصل می‌شدند.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی یادآور شد: خوشخبتانه فعالیت‌های کمیته امداد خارج از فضای سیاسی‌بازی انجام می‌شود و جریان‌های سیاسی نمی‌توانند این فعالیت‌ها را مصادره کنند.
 
آیت‌الله علم‌الهدی با تشویق رسانه‌ها برای پوشش بیشتر فعالیت‌های کمیته امداد، خاطرنشان کرد: متأسفانه فعالیت‌های این مجموعه، آنطور که باید و شاید در رسانه‌ها دیده نمی‌شود، اگر این فعالیت‌های مثبت به خوبی در رسانه‌ها مطرح شود، مردم در جریان قرار می‌گیرند و اقبال برای کمک و همیاری بیشتر می‌شود.
 
وی به اقدامات کمیته امداد خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: کمیته امداد استان در قرارگاه مواسات فعالیت بسیار خوبی انجام داد و تاکنون یک میلیون و ۳۵۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شده است.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به ضرورت کمک به تامین جهیزیه دختران نیازمند، تاکید کرد: اقدامات خوبی برای تأمین جهیزیه این خانواده‌ها انجام شده تا جوانان بتوانند زندگی مشترک خود را آغاز کنند.
 
در ابتدای این دیدار، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد به بیان گزارشی از فعالیت‌های این نهاد پرداخت و اظهار کرد: باید احساس تکلیف نسبت به رفع مشکلات فقرا و نیازمندان در همه مسئولان بیش از گذشته وجود داشته باشد.
 
وی به اقدامات این نهاد برای توانمندسازی جامعه هدف اشاره کرد و افزود: امسال ۲۰۰ هزار اشتغال خواهیم داشت و دولت نیز به این نتیجه رسیده است که اشتغال کمیته امداد موفق بوده و اعتبارات بهتری در بودجه ۱۴۰۰ در نظر گرفته است.
 
رئیس کمیته امداد بر آمادگی این نهاد برای پذیرش مسئولیت اشتغال خانگی در کشور تاکید و اضافه کرد: تلاش می‌کنیم تا با جذب بودجه بهتر، در سال آینده ۳۰۰ هزار اشتغال ایجاد کنیم.
بختیاری از آغاز ساخت مجتمع مسکونی هزار واحدی برای خانواده‌های نیازمند حاشیه شهر مشهد خبر داد و گفت: همچنین روز گذشته ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی برای نیازمندان در شهرستان چناران آغاز شد که با تکمیل این واحدها، همه مددجویان این شهرستان صاحب خانه می‌شوند.
 
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۷۲۵
(پنج شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹) ۱۱:۱۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید