جزییات خبر

سرویس زنجان
طی مراسمی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار؛

40 دستگاه تبلت به دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان اهداء شد/ هزینه کرد در حوزه فرهنگی به عنوان سرمایه گذاری پر سود تلقی می شود .

طی مراسمی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و مدیرکل کمیته امداد استان زنجان، 8دستگاه تبلت دانش آموزی به دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان به صورت نمادین اهداء شد.

(دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹) ۱۱:۲۹

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در مراسم نمادین تحویل 8 دستگاه تبلت به دانش آموزان تحت حمایت این نهاد که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان برگزار شد، با قدردانی از نگاه کریمانه مسئولان و خیران زنجانی به حوزه کاری این نهاد، گفت: براساس مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و اسناد بالادستی این نهاد یکی از راهبردهای اصلی و مهم کمیته امداد توانمندسازی جامعه هدف و ایجاد درآمد باثبات برای خانواده های عزیز  تحت حمایت است.

وی همچنین افزود: با همین رویکرد در کنار بسترسازی برای توانمندسازی اقتصادی خانواده های عزیز تحت حمایت، توجه به مباحث فکری و فرهنگی جامعه هدف از طریق فراهم کردن زمینۀ تحصیل و آموزش دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت از رویکردهای مهم و اساسی کمیته امداد در این بخش بوده و باور داریم توجه به امور فرهنگی و آموزشی هزینه کرد نیست، بلکه سرمایه گذاری پرسودی است که منفعت آن متوجه فرد، خانواده و در نهایت جامعه می شود.  

صفری با اشاره به اینکه اعتقاد داریم خوداتکایی و خودکفایی واقعی در گرو غنای اطلاعات و ارتقاء دانسته های خانواده ها است، ادامه داد: با همین رویکرد هموار کردن مسیر توانمندسازی فکری و فرهنگی خانواده ها از طریق سرمایه گذاری پرسود در حوزه آموزش و فراهم کردن امکان تحصیل دانش آموزان تحت حمایت از مهمترین راهبردهای کمیته امداد بوده که با هدف زمینه سازی برای توانمندسازی خانواده های عزیز تحت حمایت  و قطع فقر بین نسلی در آنان، عرضه می شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سه هزار و 500 دانش آموز و قریب به 300 دانشجو تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان هستند، ادامه داد: یکی از محورهای مهم برنامه های مهم کمیته امداد استان زنجان با توجه به عدم امکان حضور دانش آموزان در مدارس به علت محدودیت های ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا فراهم کردن بستر های لازم برای بهره مندی تمامی دانش آموزان تحت حمایت از آموزش غیر حضوری بوده، تا از این طریق فرآیند تحصیل و علم آموزی این عزیزان که بخشی از آنان ازاستعداد های درخشان ، نخبگان علمی، فرهنگی ، قرآنی، هنری، ورزشی و... هستند، متوقف نشود.

صفری با اشاره به اینکه با برنامه ریزی به موقع و فعالیت اثربخش کمیته امداد استان زنجان و بهره گیری از ظرفیت خیران، مراکز نیکوکاری، حامیان طرح های اکرام ایتام، در زمینه تأمین ابزار و لوازم کمک آموزشی دانش آموزان تحت حمایت اقدامات موثری انجام شده است، تصریح کرد: به فضل الهی و همراهی مسئولان، فضاسازی مناسب رسانه ای و همت جهادی خادمین محرومین و ایتام در این نهاد الهی و انقلابی از ابتدای اجرای این طرح که قبل از بازگشایی مدارس آغاز شده است، هزار و 195 دستگاه تبلت، گوشی هوشمند، لپ تاپ و رایانه تهیه و به ولی نعمتان عزیز تحویل گردیده یا درحال تحویل می باشد. و برنامه ریزی شده است انشاءا... تا پایان دی ماه تمامی دانش آموزان تحت حمایت از این امکان برای ادامه تحصیل بهره مند شوند.

گفتنی است در پایان این مراسم  با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار و مدیرکل کمیته امداد استان زنجان، تبلت دانش آموزی به تعدادی از دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان به صورت نمادین اهداء شد. انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۷۰
(دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹) ۱۱:۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید