جزییات خبر

سرویس حمایت
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اعلام کرد:

بهره‌مندی 30 هزار خانوار از معافیت‌ انشعابات و عوارض شهرداری/ ارائه خدمات مددکاری به «در راه‌ماندگان نیازمند»

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از بهره‌مندی 30 هزار خانوار تحت حمایت از معافیت حق‌ انشعابات آب، برق، گاز و عوارض شهرداری در سال جاری خبر داد.

(دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹) ۱۵:۱۵

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین خدروریسی در نشست خبری ضمن تشریح عملکرد کمیته امداد در حوزه سلامت خانواده اظهار کرد: در 9 ماهه سال جاری با اجرای طرح‌های توانمندسازی و تامین درآمد پایدار، بیش از 53 هزار خانوار از چرخه حمایت کمیته امداد خارج شدند.

وی با بیان اینکه ماهانه حدود ۶۴۰ میلیارد تومان مستمری به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد پرداخت شده است، ادامه داد: با توانمندسازی و خروج مددجویان از چرخه حمایتی، خانواده‌های پشت نوبت از خدمات کمیته امداد برخوردار می‌شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به اینکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند، بیان کرد: کمیته امداد در حال عبور از مرحله حمایتی به سمت توانمندی است و در این مسیر ایجاد درآمد پایدار برای خانواده‌ها در اولویت است.

خدرویسی با تاکید بر اینکه یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از مددجویان از جامعه سالمندان و بیش از ۸۰ هزار نفر نیز بیماران خاص و صعب‌العلاج هستن، اظهار کرد: ارائه خدمت به این افراد همیشگی بوده اما برای دیگر اقشار تحت حمایت به دنبال توانمندسازی هستیم.

وی اضافه کرد: همچنین ۷۵۰ هزار نفر دانش‌آموز نیازمند تحت حمایت کمیته امداد هستند که از این تعداد ۱۴۵  هزار دانش‌آموز از فرزندان ایتام و ۲۱۲ هزار نفر فرزندان محسنین هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد به خدمات این نهاد در حوزه ازدواج و تشکیل خانواده اشاره کرد و گفت: در 9 ماهه سال جاری 35 هزار سری جهیزیه به زوج‌های جوان تحت حمایت ارائه شده است.

خدرویسی افزود: در همین مدت به ۱۹۷ هزار نفر نیز وام قرض‌الحسنه و وام کارگشایی تعلق گرفته و ۹۶ هزار نفر نیز از تسهیلات وام ودیعه مسکن بهره‌مند شده‌اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به اینکه از ابتدای امسال با هم‌افزایی بنیاد مستضعفان 85 هزار قلم کالای اساسی و لوازم خانگی بین مددجویان با اولویت مناطق محروم توزیع شده است، افزود: همچنین ۱۲۲ هزار خانوار از خدماتی مانند گازرسانی به منازل، احداث حمام و سرویس‌های بهداشتی در سراسر کشور بهره‌مند شدند.

وی با تشریح خدمات جدید این نهاد در حوزه حمایت از محرومان خاطرنشان کرد: خانه‌های بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور موظف شده‌اند تمام مادران باردار و شیرده که دچار سوء تغذیه هستند را به کمیته امداد معرفی کنند تا از بسته حمایتی این نهاد بهره‌مند شوند. این بسته حمایتی شامل پرداخت مبلغی به صورت ماهانه و معادل ۲۰۰ هزار تومان  به مدت یکسال خواهد بود.

خدرویسی با بیان اینکه۳۰ هزار خانواده تحت حمایت از معافیت‌ انشعابات آب، برق، گاز و عوارض شهرداری بهره‌مند شده‌اند، تاکید کرد: به منظور تامین معیشت خانواده‌های نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا در سال جاری، ۲ میلیون و ۲۰۰  هزار سبد غذایی بین نیازمندان توزیع شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: با همکاری بنیاد مستضعفان مقرر شده است تا به خانواده‌هایی که دارای فرزند سه قلو و بیشتر هستند بسته تشویقی و حمایتی تعلق گیرد. این خانواده‌ها می‌توانند از بسته‌های حمایتی در حوزه‌های مسکن، تغذیه و معیشت برخوردار شوند. همچنین به این خانواده‌ها تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان وام بلاعوض برای تامین مسکن تعلق می‌گیرد.

وی در پایان گفت: علاوه بر این، هم‌اکنون مرکز خدمات مددکاری این نهاد به نیازمندان در راه مانده خدمات درمانی و ضروری ارایه می‌دهد.

انتهای پیام

 
تعداد بازدید : ۹۵۲
(دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹) ۱۵:۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید