جزییات خبر

سرویس اشتغال
با حضور رئیس کمیته امداد؛

نخستین علامت جمعی فرش مددجویان کمیته امداد «احسان» رونمایی شد

آئین رونمایی از علامت جمعی «احسان» به عنوان نخستین علامت جمعی فرش با ذینفعی مددجویان، با حضور رئیس کمیته امداد و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و همچنین حضور مدیر منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه سازمان جهانی ثبت مالکیت معنوی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

(سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹) ۱۳:۵۷
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم رونمایی از علامت جمعی «احسان» برای فرش مددجویان گفت: فرش تولیدی توسط مددجویان کمیته امداد با 35 سال سابقه به گستردگی جغرافیای ایران به عنوان یک محصول با کیفیت و متنوع در بازارهای داخلی و بین‌المللی شناخته می‌شود.
 
وی با اشاره به شعار سال جهش تولید که از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است، ادامه داد: فرشبافی به عنوان یک شغل خانگی، زمینه اشتغال بیش از 100 هزار نفر از جامعه هدف کمیته امداد و به طور خاص زنان سرپرست خانوار و دختران را فراهم کرده و توسعه این میزان به چند صد هزار شغل در برنامه‌های آینده این نهاد است.
 
بختیاری با بیان اینکه تولید فرش یک هنر و صنعت دیرین در ایران است، اضافه کرد: این صنعت کهن یک مزیت برای کشورمان است که در تمام جهان شناخته شده است و بازارهای بین‌المللی خوبی دارد. با توسعه و تکمیل زنجیره ارزش این محصول، بازار فرش ایران ظرفیت اشتغال فراوانی را در اختیار اقشار محروم قرار خواهد داد.
 
رئیس کمیته امداد با اشاره به موفقیت‌های مددجویان این نهاد در حوزه تولید فرش، خاطرنشان کرد: ثبت علامت جمعی «احسان» برای فرش مددجویان کمیته امداد برای نخستین‌بار در کشور رخ می‌دهد که پس از سنجش کیفی محصولات و تطبیق دستورالعمل‌های مشخص و استانداردهای جهانی، انجام شده است.
 
وی فرش را یک محصول استراتژیک برای کشورمان دانست و تاکید کرد: با توجه به عضویت کمیته امداد در دفتر برندینگ مرکز مالکیت معنوی، این علامت با درج بر روی محصولات مددجویان می‌تواند اعتماد مخاطبان را جلب کرده و جایگاه محصولات آنان را ارتقا دهد. نشان احسان همچنین در ارتقای کسب و کار در سطح ملی و بین‌المللی برای جامعه تحت حمایت موثر بوده و گامی اساسی در رشد محصولات خواهد بود.
 
بختیاری اظهار کرد: سازمان جهانی ثبت مالکیت معنوی متعهد شده است تا پنج سال زمینه معرفی محصولات فرش مددجویان را در سطح جهان انجام داده و شرایط ارتقای جایگاه این محصول در سطح بازارهای بین‌المللی را فراهم کند. همچنین ثبت جهانی این علامت تجاری، موجب ایجاد حقوق مالکانه برای تولیدات مددجویان شده و جلوی هرگونه سوء استفاده را خواهد گرفت.
 
وی با اظهار امیدواری در مورد اینکه با اجرای برنامه‌های مصوب کمیته امداد و توسعه اشتغال، موضوع توانمندسازی و شکوفایی استعدادهای مددجویان عملی شود، افزود: طی سال‌های گذشته ارتقای حقوق مالکیت معنوی با توجه به نقش محوری آن در توسعه اقتصادی جامعه، مورد توجه مسئولان و اندیشمندان حوزه اقتصاد قرار گرفته و پروژه توانمندسازی مالکیت معنوی جهت تقویت و رقابت‌پذیری کسب و کارها از طریق ثبت علامت‌های تجاری، طرح‌های صنعتی و نشانه‌های جغرافیایی یکی از برنامه‌های ثبت است تا با فاصله‌گیری از روش‌های سنتی در تجاری‌سازی و کمک به رونق کسب و کار و ارزش افزوده، شاهد رشد چند برابری و استانداردسازی فعالیت‌های اقتصادی باشیم.
 
رئیس کمیته امداد این نهاد را پیشرو در ایجاد اشتغال در کشور عنوان کرد و گفت: حدود 30 درصد بیکاران کشور مخاطب کمیته امداد هستند که توسعه و تمرکز بر زنجیره‌های ارزش، بهبود فضای کسب و کار و استفاده از ظرفیت مختلف اشتغال کشور همچون مراکز نیکوکاری، پارک‌های علم و فناوری، کارآفرینان و راهبران شغلی از برنامه‌های کمیته امداد برای توسعه اشتغال میان محرومان است.
 
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۷۹۶
(سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹) ۱۳:۵۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید