جزییات خبر

سرویس گلستان
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبر داد:

تخصیص دو میلیارد تومان اعتبار برای خرید تبلت دانش آموزان گلستانی

11هزار و 475 دانش آموز و دانشجوی گلستانی در 10 ماهه سال جاری از خدمات فرهنگی- آموزشی کمیته امداد استان بهره مند شدند.

(دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹) ۱۱:۰۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان  در جلسه شورای مدیران با حضور حجت‌الاسلام علی جعفری، معاون امور فرهنگی کمیته امداد گفت:این نهاد با ارائه خدمات فرهنگی در زمینه ی اعزام مددجویان به اردوهای آموزشی- تربیتی و زیارتی، پرداخت کمک هزینه تحصیلی و شهریه به دانشجویان و دانش آموزان، آموزش خانواده، در ارائه خدمات فرهنگی و تربیتی به مددجویان در کانونها فعالیت می کند.

وی افزود: در سالجاری این نهاد با اجرای طرح" یادگار مهر" با هدف خرید تبلت دانش آموزی مبلغ دو میلیارد تومان جمع آوری کرد که مبلغ یک میلیارد و 700 میلیون تومان آن برای خرید تبلت به حساب دفتر مرکزی واریز و مابقی در استان اقدام به خرید تبلت شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان تصریح کرد: استان گلستان بعنوان رنگین کمان اقوام، با ظرفیت های بالقوه انسانی و طببیعی کم نظیر خود، میزبان 16 قوم از 26 قوم بارز کشور است،که وجود این تنوع قومی و مذهبی ،فرصتی مغتنم برای توسعه فرهنگی همه جانبه است.
بابایی عنوان کرد:در سالجاری تاکنون به 1030 نفر از دانشجویان و طلاب علوم دینی  مبلغ 640 میلیون تومان کمک هزینه  تحصیلی و شهریه  دانشجویی پرداخت  شده است.
وی تصریح کرد: 10 هزار و 445 دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد استان در 10 ماهه امسال از کمک هزینه تحصیلی به مبلغ 2میلیارد و 860 میلیون تومان بهره مند شده اند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خاطر نشان کرد:با توجه به شیوع ویروس کرونا ،5هزار و 750مددجوی گلستانی با تخصیص اعتبار 344 میلیون تومان از  کلاسهای آموزش خانواده بصورت حضوری و مجازی ویژه خانواده های تحت حمایت بهره مند شده اند.
بابایی یادآور شد: جشنواره سراسری باران وحی در 4 بخش آوایی، ادبی، معارفی و هنری با حضور 679 شرکت کننده در مرحله استانی برگزار و از تعداد 750 اثر ارسالی،69 نفر بعنوان رتبه برتر استانی،38 نفر رتبه برتر کشوری و27 نفرشایسته تقدیرانتخاب شدند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خاطرنشان کرد:این نهاد با استفاده از تعاملات فرهنگی فرا سازمانی با سایر نهادها و ادارات، از ظرفیت  دارالقرآن های سازمان تبلیغات اسلامی و روحانیون طرح های هجرت و داوران قرآنی ، برخورداری دانشجویان از برنامه های گروههای جهادی بسیج سازندگی ،استفاده از خانه های هلال سازمان هلال احمر استان در راستای اجرای طرح یاس و برنامه های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بهره مند شده است.
انتهای پیامتعداد بازدید : ۶۷۹
(دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹) ۱۱:۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید