جزییات خبر

سرویس اشتغال
مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد اعلام کرد:

تولید سالانه 18 میلیون کیلووات برق توسط مددجویان کمیته امداد

مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد با اشاره به راه‌اندازی 2100 نیروگاه خورشیدی برای مددجویان کمیته امداد گفت: سالانه حدود 18 میلیون کیلووات برق توسط نیروگاه‌های خورشیدی مددجویان تولید و وارد شبکه می‌شود.

(سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹) ۱۱:۰۰

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علیرضا رمضانی با بیان اینکه تاکنون در قالب طرح «برکت آفتاب» 2100 نیروگاه پنج کیلوواتی برای مددجویان راه‌اندازی شده است، ادامه داد: این طرح از سال 94 در استان خراسان رضوی آغاز شد و در حال حاضر در 18 استان کشور نیروگاه‌های خورشیدی برای درآمدزایی مددجویان در اختیار آنان گذاشته شده است.

وی افزود: با توجه به شرایط اقلیمی مختلف کشور، تاکنون 25 استان که از میزان تابش آفتاب بالا برخوردار هستند، مجوز راه‌اندازی این نیروگاه‌ها را دریافت کرده‌اند و اجرای 1100 نیروگاه خورشیدی در این استان‌ها برای خانواده‌های تحت حمایت در حال انجام است.

مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد تاکید کرد: این نیروگاه‎‌های خورشیدی با اتصال به شبکه سراسری برق، بخشی از بار مصرفی کشور را پوشش می‌دهند که در شرایط کمبود تولید و فشار روی شبکه توزیع، تا حدی جبران کمبود برق را انجام می‌دهند.

رمضانی با بیان اینکه هر واحد پنج کیلوواتی به صورت متغیر، سالانه 8500 تا 9 هزار کیلووات ساعت برق تولید می‌کند، گفت: بر این اساس و با توجه به ظرفیت فعلی، مددجویان کمیته امداد سالانه 18 میلیون کیلووات برق تولید می‌کنند که با بهره‌برداری از واحدهای جدید، این میزان نیز افزایش می‌یابد.

وی از قرارداد خرید برق مددجویان با وزارت نیرو خبر داد و اظهار کرد: در راستای اجرای طرح برکت آفتاب، طی قرارداد خرید تضمینی، برق تولید شده از این مولدها به مدت 20 سال از سوی وزارت نیرو با نرخ مشخص خریداری می‌شود.

وی پایداری درآمد مددجویان را مزیت نسبی نیروگاه‌های خورشیدی دانست و گفت: در بحران شیوع کرونا که بسیاری مشاغل و درآمدها با چالش موجه شد، نیروگاه‌های خورشیدی مددجویان کمترین نوسان را شاهد بود.

 انتهای پیام                                            

تعداد بازدید : ۷۳۷
(سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹) ۱۱:۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید