جزییات خبر

سرویس بوشهر
نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر:

زکات وصولی استان بوشهر در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده شود

نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه "باید زکات وصولی در اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار بگیرد" گفت: در این راستا باید کارگروه تخصصی تشکیل شود تا زکات وصولی سبب ایجاد اشتغال، ثروت و تولید ناخالص ملی برای کشور شود.

(چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹) ۰۹:۱۱

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه و رئیس شورای زکات در استان بوشهر ظهر امروز در نشست شورای زکات استان بوشهر از طریق ویدئو کنفرانس با تبریک ایام‌الله دهه فجر و چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با اشاره به وصول زکات و نحوه هزینه کردن آن اظهار داشت: در مصرف بودجه وصولی زکات باید اولویت‌ها را در نظر گرفت تا سبب رفع مشکلات مناطق شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به  فعالیت کارگروه به ریاست سازمان تبلیغات اسلامی و صدا و سیمای استان بوشهر گفت: باید دستگاه‌های کارگروه تبلیغ در عرصه ترویج فرهنگ پرداخت زکات هر نوآوری که دارند انجام دهند و از ظرفیت گروه‌های جهادی در این عرصه بهره‌برداری شود.

امام جمعه بوشهر، استفاده از  ظرفیت گروه‌های جهادی تبلیغی و عمرانی و هیئت‌های مذهبی در عرصه تبیین فرهنگ زکات را یک ضرورت دانست و بیان کرد: این گروه‌ها که بیشتر طلبه و دانشجو هستند باید فرهنگ پرداخت و مصرف و خدمات در عرصه زکات را بین مردم تبیین کنند.

صفایی بوشهری، هفته نخست ماه مبارک رمضان را به عنوان هفته زکات عنوان کرد و افزود: باید یک روز به عنوان روز زکات از سوی شورای زکات استان بوشهر تعیین تا تمام برنامه‌های استان در هفته تبلیغ زکات به این سمت هدایت شود.

وی، تالیف کتاب زکات در رابطه با وظیفه و احکام را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای تبیین احکام و افزایش آگاهی برخی مودیان از آثار و برکات این فریضه الهی، کتابی در سطح ملی تالیف شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با قدردانی از وصول زکات در استان خاطر نشان کرد: وصول زکات در استان بوشهر از 250 میلیون تومان در سال آغاز شده و اکنون به 14 میلیارد تومان افزایش یافته و این در حالی است که مصوب امسال استان 12 میلیارد تومان بود که در 10 ماهه به 14 میلیارد تومان رسیده است.

امام جمعه بوشهر افزایش وصول زکات را مایه عزت و افتخار و نشان از دین‌داری مردم استان دانست و بیان کرد: استان بوشهر با جمعیت یک میلیون و 200 نفری در پرداخت انفاق در ایران رتبه نخست و در پرداخت صدقات به کمیته امداد سال قبل 127 میلیارد تومان از سوی مردم خیر و نیکوکار پرداخت شد که رتبه نخست در کشور دارد که نشان از عزت و بزرگی مردم استان بوشهر است.

صفایی بوشهری، با بیان اینکه برای سال 1400 وصول 16 میلیارد تومان زکات در استان بوشهر تصویب شد افزود: باید زکات وصولی در اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار بگیرد و در این راستا باید کارگروه تخصصی تشکیل شود تا زکات وصولی سبب ایجاد اشتغال، ثروت و تولید ناخالص ملی برای کشور شود.

وی با تاکید بر در گردش قرار گرفتن اعتبارات زکات وصولی در عرصه تولید و اشتغال گفت: باید زکات وصولی در عرصه تولید و طرح‌های اشتغال‌زایی نقش آفرینی کند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر هم با بیان اینکه امسال تاکنون 14 میلیارد تومان زکات در استان وصول شده است اظهار داشت: این وصولی شامل زکات فطریه، مال و مستحبی برای رفع مشکلات خانوارهای نیازمند هزینه شده است.

احمد لطفی با بیان اینکه زکات امسال 40 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است گفت: 6 میلیارد تومان از این مقدار زکات جمع آوری شده مربوط به زکات فطره و 8 میلیارد تومان دیگر زکات مال و مستحبی بوده است.

دبیر شورای زکات استان بوشهر زکات وصولی را برای رفع مشکلات نیازمندان همان منطقه دانست و افزود: زکات وصولی برای حل مشکل مسکن، جهیزیه عروس، درمان و تحصیلی دانش آموزان نیازمند به ویژه تهیه 3 هزار تبلت دانش آموزی هزینه شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۹۵
(چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹) ۰۹:۱۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید