جزییات خبر

سرویس فارس
در اقدام مشترک کمیته امداد و هلال احمر انجام می شود

آموزش امدادی 100 نفر از دختران مددجوی استان فارس

در فاز اول طرح یاس 100 نفر از دختران مددجوی استان فارس آموزش های امدادی را فرا می گیرند.

(دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹) ۰۷:۱۱
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد به نقل از خبرگزاری ایکنا، بهروز مهربانیان، قائم مقام کمیته امداد فارس در خصوص طرح یاس ویژه دختران مددجو گفت: این طرح اقدام مشترک کمیته امداد و جمعیت هلال احمر کشور است که به منظور آموزش دختران رده سنی 30 الی 40 سال تحت حمایت در مورد شیوه های مواجهه با بحران و بلایای طبیعی اجرا می شود.
وی افزود: دختران آموزش دیده در نهایت در خانه های هلال مشغول به فعالیت می شوند. خانه های هلال مرکزی با ساختار داوطلبی بدون نیروی انسانی رسمی، پیمانی یا قرار دادی است که در سطح محلات شهرها و روستا ها فعالیت می کنند و اداره این مراکز بر عهده خیران، داوطلبان و نیکوکاران است.
مهربانیان با اشاره به اهداف اجرای این طرح یادآور شد: هدف از اجرای طرح ارتقاء عزت نفس، سطح دانش و مهارت مخاطبین و ایجاد انگیزه در زمینه امداد و کمک های اولیه و ترویج فرهنگ امدادی است.
قائم مقام کمیته امداد فارس اضافه کرد: این طرح که آموزش آن در دهه مبارک فجر امسال انجام می شود؛ از 14 اسفند ماه مقارن با سالگرد تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) الی 15 اردیبهشت 1400 در کل کشور اجرا می شود.
وی خاطر نشان کرد: در فاز اول این طرح 1000 نفر در کل کشور آموزش می بینند که در استان فارس 100 نفر این آموزش ها را فرا گرفته و از ظزفیت آنها در خانه های هلال استفاده می شود. در استان فارس این طرح با تقسیم بندی جغرافیایی 70 درصد مراکز شهر و 30 درصد حاشیه شهرها اجرا می شود.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۰۱
(دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹) ۰۷:۱۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید