جزییات خبر

سرویس لرستان
در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش مطرح شد

تاکید بر راه اندازی مراکز نیکوکاری در مدارس

مدیرکل کمیته امداد لرستان بر راه اندازی مراکز نیکوکاری در مدارس با مرکزیت خود آنها تاکید کرد.

(دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹) ۱۱:۰۰

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، جاسم محمدی فارسانی، مدیرکل کمیته امداد استان در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، اظهار داشت: بین کمیته امداد و آموزش و پرورش ارتباط تنگاتنگی وجود دارد،‌ این دو سازمان در مراسماتی همچون جشن نیکوکاری،‌جشن عاطفه ها و ... منشا خیر و برکت زیادی برای دانش آموزان محروم و نیازمند بوده اند.

وی هدف امداد و مجموعه تعلیم و تربیت از دنبال کردن مراسمات مشترک، را ترویج فرهنگ احسان، انفاق و نیکوکاری به دانش آموزان و نسل جوان برشمرد و افزود: بهترین راه این است که با ساختاری منسجم و بهره گیری از شرایط موجود گام برداشت.

مدیرکل کمیته امداد لرستان  اعلام‌کرد: باید با محوریت "هر دانش آموز یک‌نقش اجتماعی" بدنبال تقویت نقش این قشر در جامعه متناسب با فرهنگ اقدام نمود.

وی با تاکید بر راه اندازی مراکز نیکوکاری در نقاط مختلف، و مدارس خاطرنشان ساخت: هیات های عامل، بدون توجه به تشریفات، امورات مربوط به کار خیر و احسان را در دست می‌گیرند، کاری که قبلا در مساجد انجام‌میگرفت اما اکنون بصورت تخصصی تر در مراکز نیکوکاری پیش خواهد رفت.

محمدی فارسانی با اشاره به تعداد حدود ۵۰۰۰ مدرسه در سطح استان،‌ تشریح کرد: در این بین نزدیک به ۵۰۰ مدرسه در انجام امور خیر بسیار فعال هستند که می توانند چند مدرسه حاشیه نشین را حمایت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود فضای مجازی را حائز اهمیت برشمرد و گفت: می توان کارهای تبلیغاتی شامل برنامه ها،‌کلیپ ها، اخبار و اطلاعات در بحث احسان و نیکوکاری را روی نرم افزار "شاد" راه اندازی کرد.

مدیرکل کمیته امداد لرستان در پایان به طرح بزرگ "هرکارمند حامی یک فرزند معنوی" اشاره نمود و گفت: امید است با انجام این‌طرح در اردیبهشت ماه سال آینده هیچ‌کودک‌یتیمی در ایران بدون حامی نباشد.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۷۸۷
(دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹) ۱۱:۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید