جزییات خبر

سرویس زنجان
مدیرکل کمیته امداد استان خبر داد :

اهدای 22 دستگاه تبلت به دانش آموزان تحت حمایت زنجانی

از ابتدای سال تحصیلی تاکنون هزارو 300 دستگاه تبلت توسط کمیته امداد با هم افزایی خیران به دانش آموزان نیازمند وفاقد گوشی هوشمند وتبلت تامین وتوزیع ویا درحال اهداء می باشد .

(سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹) ۱۰:۵۴

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در مراسم نمادین تحویل 22 دستگاه تبلت اهدایی بانک سپه  به دانش آموزان تحت حمایت این نهاد که با حضور دکتر برقراری دستیار معاونت توسعه مشارکتهای مردمی مرکز ، آبی پور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، داد گر مدیر امور شعب بانک سپه زنجان وخانمحمدی مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران انجام شد گفت : مدیریت بانک سپه استان در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و با توجه به آموزش های غیر حضوری دانش آموزان در شرایط شیوع بیماری منحوس کرونا،تعداد ۲2 دستگاه تبلت به دانش آموزان تحت حمایت این نهاد مقدس در استان زنجان اهدا کرده است  .

وی با بیان اینکه هزینه کرد درحوزه فرهنگی به عنوان سرمایه گذاری پر سود تلقی می شود ، افزود : با همین رویکرد در کنار بستر سازی برای توانمند سازی اقتصادی خانواده های عزیز تحت حمایت ، توجه به مباحث فکری وفرهنگی جامعه هدف از طریق فراهم کردن زمینه تحصیل دانش آموزان ودانشجویان تحت حمایت از رویکردهای مهم واساسی کمیته امداد در این بخش بوده وباور داریم توجه به امور فرهنگی وآموزشی هزینه کرد نیست ، بلکه سرمایه گذاری پر سودی است که منفعت آن متوجه فرد ، خانواده ودر نهایت جامعه می شود.  

مدیر کل کمیته امداد استان  با اشاره به اینکه اعتقادداریم خوداتکایی و خودکفایی واقعی درگرو غنای اطلاعات و ارتقاء دانسته‌های خانواده‌ها است، ادامه داد: با همین رویکرد هموار کردن مسیر توانمندسازی فکری و فرهنگی خانواده‌ها از طریق سرمایه‌گذاری پرسود در حوزه آموزش و فراهم کردن امکان تحصیل دانش آموزان تحت حمایت از مهم‌ترین راهبردهای کمیته امداد بوده که باهدف زمینه‌سازی برای توانمندسازی خانواده‌های عزیز تحت حمایت  و قطع فقر بین نسلی در آنان، عرضه می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سه هزار و 570دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان هستند، ادامه داد: یکی از محورهای مهم برنامه‌های مهم کمیته امداد استان زنجان با توجه به عدم امکان حضور دانش آموزان در مدارس به علت محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا فراهم کردن بسترهای لازم برای بهره‌مندی تمامی دانش آموزان تحت حمایت از آموزش غیرحضوری بوده، تا از این طریق فرآیند تحصیل و علم‌آموزی این عزیزان که بخشی از آنان از استعدادهای درخشان ، نخبگان علمی، فرهنگی ، قرآنی، هنری، ورزشی و... هستند، متوقف نشود. و به کمک خیران ونیکوکاران وهم افزایی کمیته امداد استان تاکنون 1300 دستگاه تبلت وگوشی هوشمند  تهیه ویا درحال تامین برای دانش آموزان  نیازمند فاقد لوازم آموزش غیر حضوری با اولویت مناطق محروم انجام گرفته است .

صفری تأمین مسکن مناسب برای خانواده های عزیز تحت حمایت در کنار ارائه خدمات اشتغالزایی  و فرهنگی و تحصیلی به جامعه هدف این نهاد از ارکان مهم توانمندسازی بوده و با همین رویکرد از ابتدای سال جاری تاکنون بیش دو هزار و 572 قلم خدمت در قالب ساخت ، خرید ، تعمیر وتکمیل مسکن با اعتباری بالغ بر  20 میلیارد و 640 میلیون تومان هزینه شده است که تا پایان سال روند افزایشی خواهد داشت .

وی سرعت بخشی به فعالیت های حوزه اشتغال و بهره گیری از تمامی ظرفیت ها برای فراهم کردن زمینۀ درآمدزایی خانواده های عزیز تحت حمایت، ایجاد اشتغال را کمک به تقویت اقتصاد و نظام عنوان کرد و ادامه داد: لازمۀ تحقق اهداف و برنامه های این نهاد در حوزه اشتغالزایی برای جامعه هدف، با درک صحیح از شرایط امروز، کار میدانی و عملیاتی و جاری کردن رویکرد جهادی و تفکر بسیجی در این بخش بوده و باید سرعت و وسعت بخشی به فعالیت ها بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد. انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۳۶
(سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹) ۱۰:۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید