جزییات خبر

سرویس قم
در سال جهش تولید:

مددجویان تحت حمایت کمیته امداد قم 163 تخته فرش بافتند

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد قم از بافت 250 متر مربع فرش و قالیچه به ارزش 27 میلیارد ریال توسط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد قم در سال 99 خبرداد.

(سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹) ۱۴:۲۹

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی کمیته امداد، مهرداد مصلح، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قم اهمیت اشتغال پایدار خانگی را خاطرنشان کرد و گفت: در حال حاضر 371 قالیباف در این رشته فعال هستند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد قم از نظارت مستمر و منظم بر روند بافت فرش توسط مجریان طرح قالیبافی این نهاد یاد کرد و گفت: امسال 250 مترمربع انواع فرش زرع و چارک، زرع و نیم، قالیچه های ابریشم و کرک و ابریشم به ارزش 27 میلیارد ریال توسط خانواده های تحت حمایت تولید شد.
وی اضافه کرد: میانگین قیمت هر متر مربع 108 میلیون ریال است که این فرش ها و قالیچه ها به طور متوسط بین 6 تا هشت ماه بافته شده اند.
مصلح با بیان اینکه این نهاد با هدف تحکیم بنیان خانواده و جلوگیری از آسیب های اجتماعی در خانواده های تحت حمایت و ایجاد اشتغال پایدار و سودآور برای آنها از طرح های قالیبافی حمایت می کند تصریح کرد: کمیته امداد برای سهولت صادرات تولیدات فرش مددجویان کمیته امداد در بازارهای جهانی اقدام به ثبت برند احسان کرده است.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۴۸۶
(سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹) ۱۴:۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید