جزییات خبر

سرویس مرکزی
قائم مقام کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛

ارائه 5157 خدمت حقوقی به مددجویان تحت حمایت

قائم مقام کمیته امداد استان مرکزی گفت: در 9 ماهه امسال 5157 خدمت حقوقی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی ارائه شده است.

(چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹) ۱۰:۲۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عدالت بهرامی ، قائم مقام کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه تمامی مددجویان تحت حمایت به استناد تبصره ماده ۵۰۵ قانون آیین دادرسی مدنی مصوب ۱۸ اسفند ۹۴ از پرداخت هزینه‌های دادرسی در محاکم قضایی معاف هستند، گفت: کمیته امداد در پرداخت بخشی از هزینه‌های ایاب و ذهاب مددجویان و هزینه کارشناسی کارشناسان دادگستری به مددجویان کمک می‌کند.

وی افزود: در 9 ماهه امسال مددجویان تحت حمایت از 5157 خدمت حقوقی در زمینه های آموزش حقوقی ، معاضدت حقوقی در تنظیم دادخواست ،شکوائیه ، لایحه دفاعیه ، حضور در جلسات رسیدگی و سایر خدمات حقوقی بهره مند شدند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی به منظور آشنایی مددجویان از مباحث حقوقی و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی برای مددجویان از دیگر اقدامات اداره حقوقی بوده است، تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی آموزش‌های حقوقی برگزار شده به صورت مجازی بوده و طی 9 ماهه امسال 6844 مددجو از آموزش های حقوقی در قالب پیامک و از طریق نرم افزار بله بهره مند شدند.

بهرامی در پایان گفت: بیش از 550 وکیل نیکوکار با کمیته امداد استان مرکزی همکاری دارند و انجام مشاوره، اظهارنامه حقوقی، دادخواست و شکوائیه، لایحه دفاعی، شرکت در جلسات دادرسی و برگزاری دوره‌های آموزشی در سطح استان از فعالیت‌های اداره حقوقی کمیته امداد است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۹۸
(چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹) ۱۰:۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید