جزییات خبر

سرویس مرکزی
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی:

سامانه مزیت سنجی راهنمایی برای کارآفرینی است

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی گفت: کمیته امداد با بهره‌گیری از دانش روز در راستای هموار کردن مسیر خودکفایی نیازمندان تلاش می کند.

(چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹) ۰۹:۵۶

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مجید مشهدی ، با بیان اینکه سامانه مزیت سنجی شغلی کمیته امداد راهنمایی خوب برای کارآفرینی و رسیدن به توانمندسازی است، گفت: کمیته امداد با بهره‌گیری از دانش روز در راستای هموار کردن مسیر خودکفایی نیازمندان تلاش می کند.

وی از راه اندازی سامانه مزیت شغلی در کمیته امداد خبر داد و تصریح کرد:کارآفرینان وفعالان کسب‌وکار می‌توانند مزیت‌های شغلی شهرستان‌ها را از طریق سامانه "مزیت سنجی شغلی" کمیته امداد به آدرس www.maziyatjob.emdad.ir استخراج کنند.

مشهدی با اشاره به اینکه در این سامانه مزیت سنجی و اولویت‌بندی کسب‌وکارهای موجود در هر شهرستان بر مبنای یک روش تحقیق انجام‌شده است ، افزود: در این روش تحقیق، یک شناسنامه برای هر شهرستان و یک شناسنامه برای هر کسب‌وکار تدوین و به مشاغل قابل توسعه و مشاغلی که هنوز در شهرستان راه‌اندازی نشده و پتانسیل ایجاد آن‌ها در شهرستان وجود دارد، اشاره‌شده است.

شایسته ذکر است، طرح ملی مزیت سنجی شغلی شهرستان‌های ایران" به عنوان پژوهشی با هدف شناسایی ظرفیت‌ها و مزیت‌های شغلی کل شهرستان‌های کشور (۴۲۹ شهرستان در ۳۱ استان) با بهره‌گیری از جدیدترین روش‌های علمی و هزاران ساعت کار کارشناسی، محاسباتی و مصاحبه خبرگانی، فهرست ۵۰ شغل دارای مزیت در هر شهرستان را بر اساس بوم منطقه، مشخصات آب و هوایی، توان و ظرفیت سرزمین و ویژگی‌های اقتصادی، اجتماعی و موقعیت جغرافیایی رتبه‌بندی نموده تا بتواند نقشه راه مناسبی جهت شروع یا توسعه کسب‌وکارهای مناسب برای علاقه‌مندان و کارآفرینان این شهرستان‌ها باشد.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۴۸۲
(چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹) ۰۹:۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید