جزییات خبر

سرویس مرکزی
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛

برگزاری جشن نیکوکاری با شعار"عیدی برای همه"

نشست خبری مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی با اصحاب رسانه پیرامون فعالیت‌ها و عملکرد کمیته امداد در سال جاری و برنامه‌های جشن نیکوکاری در سالن جلسات کمیته امداد استان برگزار شد.

(یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹) ۱۳:۳۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مجید مومنی،مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه کمیته امداد تنها نهادی است که نام امام خمینی (ره) بر تارک آن می درخشد ، اظهار داشت: تأسیس کمیته امداد بلافاصله پس از پیروزی انقلاب نشانگر اهمیت محرومان و جایگاه آنها نزد امام (ره) و جامعه اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه ۴۷ هزارو ۴۱۰ خانوار در استان مرکزی با جمعیتی بیش از ۸۴ هزارو ۷۵۳ نفر تحت حمایت کمیته امداد هستند ، افزود: خدمات کمیته امداد برای بیماران و سالمندان مادام العمر و برای سایر افراد مستعد توانمندی مدت دار است و با برنامه های توانمندسازی این افراد در بازه های زمانی سه و پنج ساله از گردونه حمایتی خارج می شوند.

وی اضافه کرد: بیشترین علت تحت حمایتی خانواده‌ها فوت یا از کارافتادگی سرپرست خانواده است؛ 63 درصد جمعیت خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان سرپرست زن و۳۷ درصد سرپرست مرد هستند و ماهیانه ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جهت مستمری خانواده‌های تحت حمایت استان مرکزی پرداخت می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان از برگزاری جشن نیکوکاری با شعار " عیدی برای همه " در سطح استان مرکزی همزمان با سراسر کشور خبر داد و تصریح کرد: جشن نیکوکاری در روز سیزدهم همزمان با سراسر کشور در سطح مدارس از طریق شبکه شاد، چهاردهم اسفند ماه در پایگاه‌های سطح شهر به صورت محدود و ۱۵ اسفند ماه در مصلی‌های نماز جمعه سراسر استان برگزار می شود.

وی افزود: افتتاح 46 مرکز نیکوکاری مدارس از برنامه‌های کمیته امداد استان همزمان با برگزاری جشن نیکوکاری است.

مومنی در بخش دیگری از سخنان خود خودکفایی خانواده‌های تحت حمایت را از اهداف و اولویت‌های کمیته امداد برشمرد و تصریح کرد: امسال دو هزارو ۶۲۲ خانوار با ایجاد اشتغال پایدار توانمند و از چرخه حمایتی خارج شدند.

مدیر کل کمیته امداد استان مسکن مناسب را از مهم ترین ابعاد توانمندسازی مددجویان عنوان کرد و گفت: تعداد سه هزار واحد مسکونی برای محرومان دردست ساخت می باشد که دو هزار واحد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و هزار واحد توسط کمیته امداد استان انجام می شود که امیدواریم تا پایان سال آینده این تعداد مسکن به نیازمندان واگذار شوند.

وی ضمن تشکر از خیران در همکاری با این نهاد و کمک به ساخت محرومان اضافه کرد: با کمک خیران ساخت سرویس بهداشتی و حمام برای تمامی خانواده‌های نیازمند این خدمت و همچنین ساخت مسکن برای خانوده دارای دو یتیم به بالا تحت حمایت کمیته امداد در استان انجام شده و خانواده‌ای با این شرایط نیست که فاقد مسکن باشد.

وی در ادامه گفت: پرداخت 795 سری جهیزیه و کمک هدیه ازدواج به نوعروسان و دامادهای تحت حمایت کمیته امداد استان از اقدامات حمایتی کمیته امداد بوده است.

وی با اشاره به اینکه صندوق امداد ولایت کمیته امداد با مجوز بانک مرکزی فعالیت می کند و عضو شتاب است ، اظهار داشت: تسهیلات پرداختی صندوق امداد ولایت تا 10 میلیون تومان فاقد کارمزد است و در سال جاری ۹ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه توسط صندوق امداد ولایت به نیازمندان پرداخت شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان از فعالیت 199 مرکز نیکوکاری در سطح استان خبر داد و گفت: در سال جاری 60 میلیارد تومان توسط این مراکز به محرومان و نیازمندان کمک شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۷۹
(یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹) ۱۳:۳۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید