جزییات خبر

سرویس ایلام
مدیرکل کمیته امداد ایلام در گفتگو با تسنیم:

100 درصد اعتبارات اشتغال زایی استان جذب شده است/ افزایش دوبرابری مراکز نیکوکاری در ایلام

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی«ره» استان ایلام گفت: تعداد مراکز نیکوکاری در این استان نسبت به سال گذشته دوبرابر شده و هم اکنون تعداد این مراکز به 63 مرکز در استان رسیده است.

(سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹) ۱۵:۲۲

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، قنبر موسی‌نژاد با حضور در دفتر خبرگزاری تسنیم در ایلام و در گفتگو با خبرنگاران این خبرگزاری بیان کرد: کمیته امداد توانسته است در عمل به رسالت ابلاغی و با بهره‌‌مندی از کمک خیرین حداقل امکانات را برای جمعیت تحت پوشش خود فراهم کند و راه اندازی مراکز نیکوکاری نیز در همین راستا است.
وی توانمندسازی‌ خانواده‌های تحت پوشش و ایجاد درآمد با ثبات با رعایت عزت نفس کمک گیرندگان را اولویت مهم کمیته امداد در استان ایلام عنوان کرد و افزود: به همین خاطر جذب اعتبارات اشتغال زایی مددجویان امسال به صورت 100 درصدی محقق شده است وتاکنون نیز 119 میلیارد تومان جذب و پرداخت شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با عنوان اینکه تنها 5 درصد از اعتبارات دولتی اشتغال زایی در اختیار این نهاد قرار می گیرد اما در سالهای اخیر هر ساله بین 30 تا 40 درصد طرحهای اشتغالی استان توسط کمیته امداد صورت می گیرد.
وی با اشاره به مشارکت خوب نیکوکاران این استان در دستگیری از نیازمندان گفت: در حالیکه در سال 99 جمع آوری 43 میلیارد تومان کمک مردمی در زمینه های مختلف پیش بینی شده بود این کمکها تا امروز با افزایش 70 درصدی به  64 میلیارد تومان رسیده است.
مدیرکل امداد استان ایلام همچنین به کمک 19 میلیارد تومانی خیرین استان و خارج از استان دبه فرزندان یتیم و نیازمند در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین اشاره کرد و گفت: این رقم نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.
موسی نژاد همچنین به فریضه زکات در استان اشاره کرد و گفت: پرداخت زکات در ایلام نسبت به پارسال از رشد 33 درصدی برخوردار است اما باید به این نکته اشاره کرد که نزدیک به 80 درصد زکات در ایلام مغفول مانده و نیازمند فرهنگ‌سازی برای پرداخت آن هستیم.
موسی نژاد تصریح کرد: در زمینه تأمین مسکن خانواده های مددجو امسال 1200 نوع  خدمت مسکن ارائه شده است  که این مهم چند برابر تعهدات این نهاد در سال جاری بوده و در این زمینه 7 میلیارد و 400 میلیون تومان با مشارکت خیرین هزینه شده است.
 وی با اشاره به خدمات فرهنگی کمیته امداد استان گفت: علاوه بر خدمات متنوع آموزشی، مشاوره ای و حمایتی به خانواده ها، هم اکنون 8200 دانش‌آموز، 1250 دانشجو و 289 نخبه علمی از خانوارهای تحت پوشش مورد حمایت کمیته امداد استان است  که از این میان 70 دانشجو در مقطع دکتری 15 دانشجو در رشته پزشکی در حال تحصیل هستند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۲۶
(سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹) ۱۵:۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید