جزییات خبر

سرویس گلستان
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان:

خدمت‌رسانی و رسیدگی به محرومان با رویکرد توانمندسازی از اهداف کمیته امداد است

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: خدمت‌رسانی و رسیدگی به محرومان با رویکرد توانمندسازی از اهداف کمیته امداد است.

(یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹) ۱۶:۰۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: دو ویژگی عمده و افتخارآمیز کمیته امداد ،انتساب ای نهاد به نام مبارک حضرت امام خمینی(ره) است و این افتخار بزرگی است که مردم کمیته امداد را با نام بلند امام راحل (ره) می شناسند؛ دیگر آنکه اهداف و برنامه های کمیته امداد، در راستای خدمت به محرومان و مستضعفین با رویکرد توانمندسازی فکری، اقتصادی و تحکیم نهاد خانواده است .

148 هزار نیازمند و محروم گلستانی تحت حمایت کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه  60 درصد مددجویان گلستانی دارای سرپرست زن و 40 درصد آن را سرپرستان مرد تشکیل می دهد خاطرنشان کرد: 81 هزار خانوار گلستانی شامل 148 هزار نفر از نیازمندان و محرومان سطح استان تحت حمایت کمیته امداد هستند که 58 درصد مددجویان آن ساکن روستا و 42 درصد آنان مددجویان ساکن شهر تشکیل می دهد.

310 پایگاه جشن نیکوکاری آماده دریافت کمک‌های مردمی در گلستان

بابایی با اشاره به این که امسال 310 پایگاه آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم استان گلستان در جشن نیکوکاری هستند،عنوان کرد: جشن نیکوکاری از جشن‌های ملی به شمار می‌رود که هرساله در آستانه سال نو برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی خیران و اهداء این کمک‌ها به نیازمندان واقعی و خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا در سال اخیر تصریح کرد: 13 اسفندماه مراسم جشن نیکوکاری با محوریت فضای مجازی و به صورت غیر حضوری در بستر سامانه شاد برای مشارکت پرشکوه فرهنگیان و دانش آموزان گلستانی در این جشن برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه مردم گلستان در سال گذشته 6 میلیارد و600 میلیون تومان در جشن نیکوکاری کمک کرده‌اند افزود: امسال از ۱۴ اسفند که آغاز هفته احسان و نیکوکاری است باهمت مردم در میادین اصلی شهر و 15 اسفند ماه در میعادگاه ها و مصلی های نماز جمعه ، پایگاه های جشن نیکوکاری برای جمع آوری کمک های مردمی به نیازمندان در آستانه سال نو برپا می شود.

بابایی عنوان کرد: 3 هزار و 110 خدمت عمرانی با اعتباری بالغ بر 74میلیارد تومان در حوزه مسکن مددجویی شامل احداث،خرید و تعمیرات مسکن در سالجاری به جامعه هدف این نهاد ارائه شده است.

ایجاد اشتغال برای 5023 مددجوی گلستانی در سال جاری

بابایی با اشاره به 1440 خانوار خودکفا شده از محل اشتغال مددجویان در سال جاری گفت: ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان که طی فرآیند مشاوره و آموزش شکل می گیرد، مهمترین سرفصل خدمات این نهاد است، از این رو در سال 99 تاکنون برای 5023 نفر از مددجویان گلستانی با تخصیص 132 میلیارد تومان اعتبار، اشتغال ایجاد شده است .

کسب رتبه زیر 2 هزار 5 مددجوی گلستانی در کنکور سراسری  

وی با  اشاره به درخشش دانش آموزان کمیته امداد از کسب رتبه زیر 2 هزار کنکور سراسری  5 مددجوی گلستانی  خبر داد و گفت: تاکنون در سال جاری کمک هزینه تحصیلی 10هزار و 440 نفر از دانش آموزان تحت حمایت و  1030 نفر از دانشجویان و طلاب علوم دینی تامین و پرداخت شده است.

540 نوعروس گلستانی در نوبت دریافت کمک هزینه جهیزیه

مدیرکل کمیته امداد استان با توجه به 540 نفر از نوعروسان گلستانی در نوبت دریافت کمک هزینه جهیزیه عنوان کرد: در سالجاری تاکنون حدود 84 هزار مورد خدمت به ارزش 56 میلیارد تومان در حوزه حمایت های اجتماعی اعم از پرداخت 1610 مورد کمک هزینه جهیزیه و 2360مورد هزینه اجاره و ودیعه مسکن،16 هزار و 160مورد خرید لوازم ضروری منزل و بیش از 78 هزار مورد کمکهای بلاعوض پرداخت شده است.

کمک 65 میلیارد و 400 میلیون تومانی گلستانی ها به 262 مرکز نیکوکاری

بابایی با توجه به کمک 65 میلیارد و 400 میلیون تومانی هم استانی های عزیز به 262 مرکز نیکوکاری فعال در سطح استان گفت: پویش ایران همدل با جمع آوری 36 میلیارد تومان کمک های مردمی توانست ، 150 هزار سبد غذایی و 950 هزار پرس غذایی گرم شامل 22 میلیارد تومانی مشارکت در طرح اطعام مهدوی و مشارکت 14میلیارد تومانی طرح احسان و اطعام حسینی در بین نیازمندان توزیع کند.

وی با اشاره به تجلیل از خیران و نیکوکاران سپرده گذار درنخستین همایش ترویج سنت حسنه قرض الحسنه صندوق امداد ولایت کمیته امداد استان گلستان در  اسفند ماه خاطر نشان کرد:در سالجاری تاکنون 9910 مورد تسهیلات با اعتباری بالغ بر 75میلیارد و 860 میلیون تومان توسط صندوق امداد ولایت استان به مددجویان و اقشار نیازمند ومحروم استان پرداخت شده است.

کمک ۱۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی حامیان به ایتام و محسنین گلستانی

مدیرکل کمیته امداد استان یادآور شد: 24 هزار و 427 نفر حامی  با سرپرستی و حمایت از 11هزار و 772 نفر فرزند یتیم و محسنین گلستانی، در سالجاری مبلغ 19 میلیارد و 300 میلیون تومان کمک کردند.

توزیع 1100 تبلت دانش آموزی در طرح یادگار مهر

بابایی با اشاره به توزیع 1100 دستگاه تبلت در بین دانش آموزان تحت حمایت گفت:این نهاد با اجرای طرح یادگار مهر به منظور خرید تبلت دانش آموزی، مبلغ 2 میلیارد و 100میلیون تومان برای خرید تبلت تخصیص داده است.

وی با بیان اینکه 4500 خانوار نیازمند در دوران شیوع ویروس کرونا تحت حمایت این نهاد قرار گرفته اند،گفت:کمیته امداد استان گلستان در خصوص خدمت رسانی به مددجویان در دوران شیوع ویروس منحوس کرونا ،اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان برای توزیع سبد غذایی،بسته های بهداشتی مساعدت به بازماندگان فوتی بر اثر کرونا و توزیع مواد ضدعفونی کننده به 67 هزار خانوار نیازمند گلستانی تخصیص داد.

روش های مشارکت غیرحضوری در جشن نیکوکاری

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان در پایان تصریح کرد: شهروندان خیراندیش می‌توانند کمک های خود را غیر حضوری و به صورت الکترونیکی با استفاده از کد دستوری #1*017*8877* و از طریق واریز کمک های نقدی خود به شماره کارت 6037991899970226 و شماره حساب 0111804689008 نزد بانک ملی و همچنین مراجعه به سایت امداد به نشانی emdad . ir در جشن نیکوکاری امسال مشارکت کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۳۰
(یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹) ۱۶:۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید