جزییات خبر

سرویس گیلان
مدیرکل کمیته امداد گیلان خبر داد:

برگزاری جشن نیکوکاری با شعار «عیدی برای همه» در گیلان/«ایران مهربان» پویشی برای اکرام ایتام

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان: همزمان با هفته احسان و نیکوکاری، جشن نیکوکاری با شعار «عیدی برای همه» در استان گیلان برگزار می گردد.

(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۱۲:۳۲

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، با اشاره به فرارسیدن سال جدید، گفت: در این ایام کمیته امداد با برپایی جشن نیکوکاری جهت حمایت از اقشار آسیب پذیر و مددجویان تحت حمایت این نهاد به منظور جذب مساعدت های مادی و معنوی مردم نوعدوست و خیّر نسبت به تأمین پوشاک، سبدهای کالای معیشتی و اقلام مورد نیاز خانواده های بی بضاعت اقدام می نماید.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، با تأکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی، گفت: امسال به دلیل بیماری کرونا، ضمن اینکه پایگاه های نمادین در میادین اصلی شهر برای جمع آوری کمک های هم استانی های خیّر و نیکوکار ایجاد می گردد، اما اکثریت کمک های مردمی از طریق شبکه های فضای مجازی و بصورت غیر حضوری و الکترونیکی انجام می شود.

 

وی، به بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف استانی از جمله مؤسسات خیریه، مراکز نیکوکاری و همچنین تعامل و هم‌افزایی با مراکز دولتی، علمی و دانشگاهی، اقتصادی، تجاری، اصناف، بازاریان و بانک ها برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر رویداد ملی جشن نیکوکاری اشاره و تصریح کرد: دفاتر 31 گانه کمیته امداد کمیته امداد امام(ره) و مراکز نیکوکاری سراسر استان برای دریافت کمک های نقدی و غیرنقدی مردم آمادگی دارند.

 

اهرابی، ادامه داد: مردم نیکوکار و خیّران عزیز می‌توانند از طریق شماره‌گیریکد #013*8877* و یا واریز کمک‌های نقدی خود به شماره حساب 0110769749001 با شناسه 880319241 و شماره کارت مجازی 6037997950030487 نزد صندوق امداد ولایت استان گیلان، و یا شماره حساب 0109352176004 نزد بانک ملی، کمک‌های خود را واریز نمایند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، اضافه کرد: خیّرین محترم می توانند هدایای نقدی و غیرنقدی خود را به دفاتر کمیته امداد شهرستان های استان یا پایگاه هایی که بدین منظور برپا خواهد شد، تحویل نمایند تا با پهن شدن این سفره مهربانی، هیچ کودکی با حسرت نداشتن لباس نو کنار سفره هفت سین نباشد و بهار مهربانی میهمان خانه های نیازمندان گردد.

 

وی، در ادامه با اعلام آغاز رسمی پویش ایران مهربان همزمان با ولادت حضرت علی (ع)، گفت: این پویش با هدف حمایت از ایتام و فرزندان محسنین و ارتقای سرانه دریافتی آنان در راستای طرح اکرام ایتام، آغاز شده است و تا شب شهادت حضرت علی (ع) که ملقب به ابوالایتام هستند، ادامه دارد.

 

اهرابی، با بیان اینکه قریب به 10هزار فرزند یتیم و محسنین گیلانی تحت حمایت طرح اکرام و حامیان معزز گیلانی و خارج از استان و حتی ایرانی های نوعدوست خارج از کشور می باشند، افزود: با توجه به نوع مشکلات این افراد اعم از بیماری، تحصیلی، مسکن، لوازم ضروری زندگی، معیشتی و ... از مساعدت های مالی حامیان بهره مند می شوند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، بیان کرد: مساعدت های حامیان در قالب واریز مستقیم به حساب فرزندان و یا اهداء کالا بوده که با توجه به وجوهات واریزی، به طور میانگین دریافتی هر فرزند حدود 300 هزار تومان می باشد.

 

وی، با تأکید بر اینکه با اجرای پویش «ایران مهربان» امید است تا بهار ۱۴۰۰ هیچ یتیمی بدون حامی نباشد، اضافه کرد: بهبود وضعیت معیشتی و مرتفع نمودن نیازمندی ها و مشکلات خانواده های ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد با جذب حامیان جدید از دیگر اهداف این طرح است.

 

اهرابی، با اشاره به نحوه ثبت نام حامیان، گفت: مردم نوعدوست و خیّر جهت حمایت یک یا چند فرزند معنوی می توانند با مراجعه و ثبت نام در سایت ekram.emdad.ir نسبت به انتخاب فرزند معنوی با شرایط مورد نظر خود (سن، جنسیت، سادات، بیمار، محل سکونت) اقدام نمایند. همچنین حامیان می توانند با مراجعه حضوری به واحدهای اکرام ادارات امداد استان یا تماس با شماره ۰۹۶۸۸۷ (سامانه ارتباط مردمی) نسبت به شرح وضعیت زندگی این افراد آگاهی پیدا کرده و سپس فرزند معنوی خود را جهت حمایت انتخاب نمایند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، در پایان ضمن تقدیر از اعتماد حامیان و خیّرین، گفت: به منظور تسهیل در روش های پرداخت برای هر فرزند معنوی یک شماره کارت اختصاصی در نظر گرفته می شود که حامیان می توانند بدون شناسه واریز و از طریق سایت و یا کلیه درگاه های بانکی و اپلیکیشن های موجود، نسبت به واریز مستقیم هدایای نقدی به حساب فرزندان معنوی اقدام نموده و گزارش پرداخت را در سایت مشاهده نمایند.

 

انتهای پیام/.

تعداد بازدید : ۷۴۷
(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۱۲:۳۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید