جزییات خبر

سرویس قزوین
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد:

دو هزار و 470 پایگاه آماده دریافت کمکهای مردمی در جشن نیکوکاری

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: دو هزار و ۴۷۰ پایگاه ثابت و سیار در سطح استان آماده دریافت کمک های مردمی در جشن نیکوکاری هستند.

(دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹) ۱۳:۱۵

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و هفته احسان و نیکوکاری و در سالن جلسات کمیته امداد استان قزوین برگزار شد، بیان کرد: کمیته امداد دومین نهادی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به دست مبارک بنیانگذار جمهوری اسلامی تأسیس شده است و نام مبارک ایشان بر تارک آن می درخشد.

وی ادامه داد: نهادی که متولی رسیدگی به وضعیت نیازمندان وفقراست ولی در ایجاد فقر هیچ نقشی ندارد چراکه فقر در به دلیل وجود مشکلات اقتصادی در جامعه و کاستی ها و کوتاهی های برخی دستگاهها ایجاد می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: این نهاد تلاش می کند تا با ظرفیت سازی و استفاده از توان اقشار مختلف، بستر خدمت رسانی به نیازمندان را فراهم کند.

وی افزود: هر ساله در این ایام جشن نیکوکاری برگزار می شود تا با توجه به مشکلات اقتصادی به ویژه در شرایط امروز کمک به نیازمندان به ویژه برای ایام عید نوروز فراهم شود.

حق گویان عنوان کرد: در حوزه دانش آموزی علیرغم تهیه و توزیع بیش از هزار و 400 دستگاه تبلت بین دانش آموزان نیازمند، 700 دانش آموز تحت حمایت فاقد ملزومات آموزشی برای بهره مندی از آموزش از راه دور هستند.

وی خاطرنشان کرد:  تمام تلاش ما بر این است که از ظرفیت های مختلف مردمی استنفاده کنیم تا خانواده ای نباشد  که دغدغه تحصیل دانش آموطش را داشته باشد.

وی گفت: جشن نیکوکاری امسال با شعار "عیدی برای همه"  در روز چهارشنبه  ۱۳ اسفند با نواختن زنگ نیکوکاری به صورت نمادین در مدارس استان آغاز خواهد شد می شود که این مراسم در قزوین در دبیرستان آلومتک برگزار می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: روز پنجشنبه ۱۴ اسفند ماه، دو هزار و ۴۷۰ پایگاه ثابت و سیار در مناطق مختلف استان از قبیل معابر، مراکز نیکوکاری، مدارس، دانشگاه ها، مساجد، بیمارستان ها و مصلاهای نماز جمعه آماده دریافت کمک های مردمی در جشن نیکوکاری هستند.

وی اعلام کرد: جمعه ۱۵ اسفند ماه هم در مناطقی که نماز جمعه برگزار می شود پایگاه جشن نیکوکاری برقرار می شود و کمک های مردمی جمع آوری می شود.

حق گویان تأکید کرد: جمع آوری وجوهات نقدی و غیرنقدی از طریق ۱۷ اداره در سطح استان انجام خواهد شد همچنین مردم عزیز و خیران با شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۶۰۲۰۱ و کد مهربانی#۰۲۸*۸۸۷۷* و همچنین سایت  www.33808.ir می توانند مساعدت های خود را اهدا نمایند و درصدد هستیم بلافاصله بعد از جمع آوری کمک ها و در کوتاه ترین زمان این کمک ها به دست خانواده های نیازمند تقدیم شود.

وی با اعلام اینکه سال گذشته ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هدایای نقدی و غیر نقدی مردمی در جشن نیکوکاری جمع آوری شد، توضیح داد: کار جمع آوری کمکهای مردمی در این زمینه از یک ماه گذشته شروع شده و پیش بینی می شود در جشن نیکوکاری امسال بیش از ۹ میلیارد تومان کمک های مردمی جمع آوری شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطر نشان کرد: یکی از سیاست های اصلی و راهبردی کمیته امداد توانمندسازی خانواده های تحت حمایت است که یکی از بحث های مهم توانمندسازی موضوعات فرهنگی و توانمند سازی فکری و بوده و اقدام دیگر در حوزه توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی است که در این بخش ایجاد فرصتهای شغلی مطرح است.

وی گفت: امسال با توجه به اینکه سهمیه استان ما نزدیک به ۵ هزار  فرصت شغلی بود تا به امروز در سطح استان برای ۷ هزار و ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد  شده است و قزوین استان پیشرو در ایجاد اشتغال در سطح کشور است و رتبه نخست کشوری را با توجه به سهمیه ابلاغی دارد.

حق گویان یادآورشد: در زمینه کاریابی هم ۹۷۰ نفر تا به امروز به بنگاه های اقتصادی و شرکت های تولیدی معرفی و مشغول به کار شدند؛ ما خدماتی هم به بنگاه های اقتصادی پرداخت می کنیم به طوری که هر بنگاهی که افراد تحت حمایت ما را جذب کند ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه دریافت خواهد کرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۱۷
(دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹) ۱۳:۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید