جزییات خبر

سرویس سیستان و بلوچستان

طرح منظومه توانمندسازی ایتام در سیستان‌وبلوچستان اجرا می‌شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان گفت: طرح منظومه توانمندسازی ایتام با همکاری اداره‌کل کمیته امداد استان سمنان در شهرستان‌های محروم سیستان‌وبلوچستان اجرا می‌شود.

(سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹) ۱۳:۱۵

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان گفت: طی مذاکرات صورت‌گرفته بین ادارات کل کمیته امداد سمنان و سیستان‌وبلوچستان، مقرر شد تا جهت رفع نیازمندی‌های ایتام سیستان و بلوچستان، اقدامات مشترکی صورت گیرد.

وی افزود: طرح منظومه توانمندسازی ایتام، طرحی است که در قالب آن، ابتدا نیازسنجی خانواده‌های ایتام احصاء می‌شود و سپس بر اساس این نیازسنجی، با همکاری خیّرین سطح کشور و ادارات کل کمیته امداد استان‌های سمنان و سیستان و بلوچستان، اقدام به رفع نیازها می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بیان کرد: این طرح در مرحله اول، بصورت آزمایشی در اداره شهر علی‌اکبر در منطقه سیستان و ادارات بزمان و فنوج در منطقه بلوچستان اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه نیازسنجی خانواده‌های ایتام تا پایان امسال انجام خواهد شد، گفت: نیازهای ایتام در زمینه‌های مختلف اعم از اشتغال، مسکن، فرهنگی، نیازهای ضروری خانواده و سرانه پرداختی مدنظر است و انشاء‌الله با یاری خیران سطح کشور، این نیازها برطرف می‌شود.

عبادی اظهار داشت: تعداد ایتام سیستان‌وبلوچستان رقم بالایی است و سرانه پرداختی این عزیزان نیز در مقایسه با سایر استان‌ها، پایین‌تر است.

وی افزود: طعم فقر در سیستان‌وبلوچستان با همه استان‌ها متفاوت است و عمق فقر نیز آن‌قدر زیاد است که گاهی ما به زعم خودمان همه کارها را خوب انجام داده‌ایم، اما وقتی وارد منطقه می‌شویم، می‌بینیم که رنگ منطقه هنوز تغییری نکرده و مردم هنوز هم در فقر هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه امروز نمی‌توان تنها با تکیه بر اعتبارات دولتی و کمک‌های خیرین کارها را پیش برد و نیاز به یک عزم ملی و اقدامی جهادی داریم، گفت: امیدواریم این جریان یک مقدمه برای اتفاقات خوب بعدی باشد.

تعداد بازدید : ۴۹۶
(سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹) ۱۳:۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید