جزییات خبر

سرویس فارس
استاندار فارس

افزایش شعب صندوق امداد ولایت موجب تسهیل دسترسی مددجویان می شود

نخستین همایش سراسری ترویج فرهنگ قرض الحسنه با حضور استاندار فارس و جمعی از خیران برگزار شد.

(سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹) ۱۶:۰۵
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عنایت الله رحیمی، استاندار فارس بعد از ظهر امروز در نخستین همایش سراسری ترویج فرهنگ قرض الحسنه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) و اقدام ارزشمند ایشان در تاسیس کمیته امداد گفت: تاسیس این شجره طیبه باعث شد تا امروز ولی نعمتان ما از میوه و ثمره آن بهره مند شوند.
عالی ترین مقام استان با بیان اینکه کمیته امداد در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ... توانسته است در توانمندسازی مددجویان و نیازمندان گام های موثری بردارد؛ افزود: در فارس با وحدت و همدلی و هم افزایی در ارکان های نظام و حضور خیران و نیک اندیشان، همچنین تلاش خوب مدیر کل امداد فارس شاهد تحولات خوبی در عرصه اشتغال، مسکن، جهیزیه و ... بودیم.
رحیمی در ادامه با بیان اینکه رسالت اصلی کمیته امداد، ارایه خدمات به نیازمندان است، اضافه کرد: صندوق امداد ولایت در استان فارس با اخذ مجوز از بانک مرکزی و با افتتاح یک شعبه در مرکز استان و 57 باجه در کلیه ادارات کمیته امداد استان آغاز به کار کرد.
وی یادآور شد: تاکنون 70 هزار فقره تسهیلات در قالب اشتغال، ودیعه مسکن، درمان و ... به مددجویان ارایه شده است.همچنین از زمان شروع به کار صندوق تاکنون بیش از 350 هزار فقره افتتاح حساب در این صندوق افتتاح شده است.
استاندار فارس گفت: با توجه به گستردگی و بعد مسافت شهرستان ها تا مرکز استان پیشنهاد می شود مجوز افتتاح شعب این صندوق در نقاط مختلف استان داده شود تا دسترسی نیازمندان به شعب صندوق تسهیل یابد.
وی در پایان سخنان خود خواستار معافیت کارمزد بانکی برای وام خیران شد. خیران از صندوق امداد ولایت وامهایی دریافت می کنند که این وام ها جهت رفع مشکلات نیازمندان نظیر مسکن، جهیزیه و ... در اختیار آنان قرار داده می شود و قسط وام توسط خیر پرداخت می شود.
محمد بذرافشان، مدیر کل امداد فارس در این جلسه با اشاره به اقدامات مطلوب و مشارکت خوب خیران استان در ترویج سنت نیکوی قرض الحسنه، گفت: در استان فارس از سال 95 تا پایان 11 ماهه امسال تعداد 70 هزار و 92 فقره تسهیلات در قالب وام به مددجویان و نیازمندان استان پرداخت شده است.
بذرافشان با اعلام این خبر افزود: میزان وام های مذکور در طی مدت سال 95 تا پایان 11 ماهه امسال 409 میلیارد و 696 میلیون تومان بوده است.
وی با بیان اینکه خیران همواره در انجام کارهای نیک دوشادوش کمیته امداد و همراه ما بوده اند، گفت: در این مدت تعداد 77 حساب سپرده قرض الحسنه توسط خیران استان در بانک امداد ولایت بازگشایی شده است که تنها از این سپرده ها تعداد 2466 وام به مبلغ 99 میلیارد و 249 میلیون ریال به مددجویان و اقشار آسیب پذیر استان پرداخت شده است.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۶۶۲
(سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹) ۱۶:۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید