جزییات خبر

سرویس اجتماعی
با حضور رئیس کمیته امداد؛

نخستین همایش سراسری ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه برگزار شد

نخستین همایش سراسری ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه با حضور رئیس کمیته امداد و خیران و سپرده‌گذاران صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برگزار شد.

(سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹) ۱۷:۵۸
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در نخستین همایش سراسری ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه که به مناسبت روز ملی ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه در کمیته امداد برگزار شد، گفت: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از سال 95 با هدف گره‌گشایی از نیازمندان و پرداخت تسهیلات بدون کارمزد به مددجویان تحت حمایت و خانواده‌های نیازمند تاسیس شد.
 
وی با اشاره به آیات و احادیث مرتبط با موضوع قرض‌الحسنه افزود: قرض‌الحسنه اقتصاد ما را بیمه می‌کند و وعده الهی و توصیه ائمه معصومین (ع) نیز موید همین موضوع است.
 
بختیاری با تاکید بر اینکه تسهیلات پرداختی از سوی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با هماهنگی بانک مرکزی تا سقف 5 میلیون تومان بدون کارمزد پرداخت می‌شود گفت: بنیاد مستضعفان کارمزد تسهیلات 5 تا 10 میلیون تومانی را تقبل کرده است و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت تنها از تسهیلات 10 میلیون تومانی 3 درصد کارمزد دریافت می‌کند.
 
رئیس کمیته امداد با دعوت از خیران و مردم نیکوکار برای سپرده‌گذاری در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، خاطرنشان کرد: سال گذشته 500 میلیارد تومان سپرده‌گذاری از سوی خیران در این صندوق انجام شد که همه این مبلغ به صورت قرض‌الحسنه در اختیار نیازمندان قرار گرفت.
 
وی اضافه کرد: امسال صندوق قرض‌الحسنه تا پایان بهمن‌ماه 350 هزار فقره وام به نیازمندان و مددجویان پرداخت کرده است که این عدد تا پایان سال به 400 هزار فقره خواهد رسید.
 
بختیاری با تقدیر از خوش‌حسابی مددجویان در بازپرداخت تسهیلات گفت: معوقه تسهیلات مددجویان حدود 1.5 درصد است که رقم بسیار پایینی در مقایسه یا میانگین کشوری به شمار می‌رود و مددجویان کمیته امداد بهترین مشتریان شبکه بانکی هستند.
 
رئیس کمیته امداد از فعالیت 34 شعبه صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در کشور خبر داد و افزود: 700 نمایندگی این صندوق در دفاتر کمیته امداد سراسر کشور آماده ارائه خدمت به نیازمندان هستند و با افتتاح شعبه دیجیتال صندوق امداد ولایت، امکان دریافت خدمات بدون مراجعه حضوری و در کمترین زمان برای متقاضیان فراهم شده است.
 
همچنین علی عاشوری، مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در این همایش با بیان اینکه این صندوق در طول پنج سال فعالیت خود حدود 1.5 میلیون فقره تسهیلات به مددجویان و خانواده‌های نیازمند پرداخت کرده است، گفت: در سال جاری اعتباری معادل سه هزار میلیارد تومان برای ارائه وام قرض‌الحسنه به نیازمندان در نظر گرفته شده که تمامی این مبلغ به صورت تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.
 
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هفت میلیون نفر از مردم نیک‌اندیش در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت سپرده‌گذاری کرده‌اند، اظهار کرد: در پایان سال 98 حدود 1700 میلیارد تومان سپرده قرض‌الحسنه در صندوق امداد ولایت انجام شده بود که این رقم در سال جاری به حدود 2900 میلیارد تومان رسیده است.
 
در پایان این همایش شعبه دیجیتال صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به منظور ارائه خدمات غیر حضوری به متقاضیان رونمایی شد. همچنین در مراسمی از خیران و سپرده‌گذاران برگزیده صندوق امداد ولایت و فعالان اقتصادی حوزه قرض‌الحسنه کشور تقدیر به عمل آمد.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۶۸۹
(سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹) ۱۷:۵۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید