جزییات خبر

سرویس مرکزی
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛

پرداخت 8600 تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان

نخستین همایش سراسری ترویج فرهنگ قرض الحسنه صندوق امداد ولایت با حضور رئیس کمیته امداد کشور به صورت ویدئو کنفرانس همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی برگزار شد.

(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۰۹:۴۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مجید مومنی ، مدیر کل کمیته امداد استان در این همایش با بیان اینکه قرض الحسنه قرض به خداست و دارای اجر زیاد است ، گفت: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در سال ۹۵ با مجوز بانک مرکزی فعالیت خود را آغاز کرد و منشاء برکات در جامعه اسلامی شد.

وی از پرداخت 8600 فقره تسهیلات قرض الحسنه توسط صندوق امداد ولایت در سال جاری تا کنون خبر داد و تصریح کرد: این تعداد تسهیلات با اعتبار 73 میلیارد تومان به نیازمندان پرداخت شده است.

وی ضمن تشکر از خیران و سپرده گذاران در صندوق امداد ولایت بیان کرد: در حال حاضر ۸۳ هزار نفر مشتری صندوق امداد ولایت استان مرکزی هستند.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات قرض الحسنه اشتغال تا سقف 10 میلیون تومان بدون کارمزد پرداخت می شود ، تصریح کرد: این تسهیلات در سرفصل های کارگشایی ، اشتغال ، فرهنگی ،خرید و ودیعه مسکن به نیازمندان پرداخت می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان در ادامه پرداخت تسهیلات اشتغال را در توانمندی مددجویان مؤثر دانست و تصریح کرد: در سال جاری تعداد ۲۹۱ تبلت دانش آموزی با وام های قرض الحسنه امداد ولایت توسط خیران برای دانش آموزان نیازمند خریداری شده است.

وی یادآور شد: علاوه بر تسهیلات پرداختی توسط صندوق امداد ولایت ، تسهیلات قرض الحسنه با هم افزایی سایر بانک‌ها به منظور کارگشایی و رفع مشکلات نیازمندان نیزپرداخت شده است.

وی در پایان ضمن دعوت از خیران و نیکوکاران به‌منظور سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت ، افزود: با همکاری خیران و افزایش کمک‌ها و سپرده‌های آن‌ها در صندوق امداد ولایت می‌توان تسهیلات بیشتری به نیازمندان پرداخت کرد.

شایان ذکر است در پایان همایش از خیران، سپرده گذاران، مدیران بانکهایی که با امداد همکاری دارند و همکاران پرتلاش صندوق امدادولایت تجلیل شد.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۴۷۳
(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۰۹:۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید