جزییات خبر

سرویس گیلان

گیلان؛ پیشگام کمک به نیازمندان

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به پیشتازی مردم استان در انجام کمک‌های انسان‌دوستانه و همکاری به همنوعان خویش گفت که لازم است با اطلاع رسانی گسترده، آگاهی‌بخشی‌های عمومی برای ترویج فرهنگ نوع‌دوستی بیش از پیش شود.

(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۱۲:۰۳

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد؛ ارسلان زارع در همایش ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه صندوق امداد ولایت و تجلیل از سپرده‌گذاران خیّر و ارتباط تصویری با رئیس کمیته امداد کشور، در اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع خیران نیک اندیش اظهار داشت: قرض الحسنه، سنتی نیکو و برگرفته از آموزه های دین مبین اسلام و نوع دوستی ملت ایران است و تلاش در راستای ترویج این فرهنگ ، اقدامی پسندیده به شمار می آید.

وی با یادآوری پیشتازی همیشگی مردم گیلان در مساعدت و همکاری به همنوعان خویش ادامه داد: آمارها گویای  همکاری خوب مردم در انجام این فرهنگ و طرح های مشابه کمیته امداد است.

استاندار گیلان، افزود: به سبب ظرفیت بالای اجتماعی و فرهنگی مردم استان، لازم است با اطلاع‌رسانی، آگاهی‌بخشی‌های بیشتر و تبیین فزون‌تر فرهنگ اصیل و ارزشمند قرض الحسنه، این طرح پویاتر و شکوفاتر از قبل استمرار یابد.

زارع اضافه کرد: در چنین صورتی؛ این طرح نه فقط برای مساعدت و گره گشایی مشکلات افراد تحت پوشش کمیته امداد، بلکه در راستای اشتغالزایی و ارتقاء سطح معیشت خانوارها هم مفید واقع می شود.

وی گفت که در راستای تقویت همراهی ها در اجرای این طرح، به تمامی دستگاه های دولتی تکلیف می شود که همکاری لازم را داشته باشند.

سپرده‌گذاری 35 میلیارد تومان توسط خیرین گیلانی در صندوق امداد ولایت

در ادامه این جلسه، «عباس اهرابی» با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) یک صندوق کاملاً قرض الحسنه است، گفت: اگر بخواهیم شمایی از یک بانک اسلامی را نشان دهیم، می‌توانیم به صندوق امداد ولایت بدون دریافت سود و کارمزد اشاره کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان با بیان اینکه در سال جاری بسیاری از مشکلات مددجویان کمیته امداد و اقشار آسیب­پذیر از طریق صندوق قرض الحسنه، مرتفع شد، افزود: تسهیلات تا 10 میلیون تومان در این صندوق بدون دریافت سود و کارمزد پرداخت می‌شود.

وی تأکید کرد: اعتبارات این صندوق از محل سپرده خیرین تأمین می‌شود و در قالب تسهیلات مختلف بین نیازمندان توزیع می‌شود.

اهرابی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون در سطح استان گیلان، 35 میلیارد تومان توسط خیرین سپرده‌گذاری داشتیم، خاطرنشان کرد: تعدادی از خیرین خارج از استان و حتی خارج از کشور نیز در این کار خیر مشارکت داشته‌اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان به کمک‌های استاندار گیلان به اقشار مستضعف، ایتام و تحت پوشش کمیته امداد اشاره و اذعان کرد: استاندار گیلان در همه سرفصل‌های کمیته امداد در حوزه اعتباری و هم در حوزه ساخت و ساز و ... کمک کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در سال جاری، ۱۳ هزار فقره وام و تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان پرداخت شده است، افزود: این تعداد وام، به مبلغ ۸۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در سرفصل‌های کارگشایی، حوزه اشتغال، حوزه عمران، مسکن و حوزه فرهنگی پرداخت شده است.

اهرابی خاطرنشان کرد: به منظور کاهش ریسک و کمک به بازپرداخت اقساط، توسط نمایندگان و ضامنین تمامی وام‌های پرداخت شده از صندوق قرض الحسنه امداد ولایت از محل صندوق ذخیره و کمیته امداد امام خمینی(ره) بیمه شده است.

لازم به ذکر است در پایان؛ خیّران حاضر در این مراسم با اهداء لوحی از سوی استاندار گیلان تجلیل شدند.

 

انتهای پیام/.

تعداد بازدید : ۶۸۶
(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۱۲:۰۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید