جزییات خبر

سرویس اشتغال
با حضور معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد انجام شد؛

امضای تفاهم‌نامه میان کمیته امداد و بسیج سازندگی با هدف کمک به اشتغال مددجویان

کمیته امداد و بسیج سازندگی به منظور توسعه همکاری و کمک به اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیازمندان و مددجویان تحت حمایت در استان‌های زنجان و ایلام تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۱۰:۵۷
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و بسیج سازندگی در مراسمی با حضور حجت‌الله عبدالملکی، معاون اشتغال وخودکفایی کمیته امداد و سردار زهرایی رئیس بسیج سازندگی در استان زنجان به امضا رسید.
 
معاون اشتغال وخودکفایی کمیته امداد افزود: بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در حوزه اشتغال نیازمندان و هم‌افزایی در تامین منابع آموزش نیروی کار، ایجاد فرصت‌های شغلی برای جامعه هدف این نهاد با استفاده از فعالان کسب وکار از اولویت‌های مهم کمیته امداد است .
 
عبدالملکی ادامه داد: براساس این تفاهم‌نامه طرفین در ایجاد و راه‌اندازی طرح‌های اشتغال، آموزش‌های کسب وکار و کاریابی برای مددجویان مستعد، تشکیل و راه‌اندازی مراکز نیکوکاری کارآفرینی، حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان، تامین و بهبود فضای کسب وکار، توسعه همکاری با جهادگران کارآفرین و دیگر فعالیت‌های مرتبط با اشتغال نیازمندان با یکدیگر همکاری می‌کنند.
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در نشست آموزشی و هم‌اندیشی فعالان کسب و کار بسیجی در قالب جهادگران کارآفرین که با حضور سردار زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی در محل سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان برگزار شد، حضور یافت.
 
وی با بیان اینکه لازمه دستیابی به اقتصاد پویا و غیر وابسته، توجه به شاخص‌های تولید در کشور است، گفت: سیستم بانکی کشور می‌تواند با فاصله گرفتن از خلق  نقدینگی و فعالیت بیشتر درحوزه سرمایه‌گزاری در بخش اشتغال و ایجاد فضای کسب و کار در بهبود اقتصاد کشور نقش بیشتری ایفا کند. 
 
عبدالملکی با اشاره به اینکه فعالیت اشتغال‌زایی کمیته امداد با تکیه بر دو پروژه راهبری شغلی و هدایت شغلی انجام می‌شود، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 217 هزار فرصت شغلی برای نیازمندان  توسط کمیته امداد درکشور ایجاد شده و توسعه فعالیت‌ها در این بخش از برنامه‌های راهبردی این نهاد در سال آینده نیز است. 
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد همچنین با حضور در استان ایلام تفاهم‌نامه همکاری با بسیج سازندگی به منظور توسعه اشتغال مددجویان استان را امضا کرد.
 
وی در این مراسم با بیان اینکه برنامه‌ریزی کمیته امداد برای سال آینده ایجاد 300 هزار فرصت شغلی برای نیازمندان است، گفت: خدمات کمیته امداد موجب تغییر موضوع فقر از معیشتی به توانمندسازی شده است.
 
عبدالملکی با اشاره به اینکه توسعه خدمات اشتغال با رویکرد دانشی و نوآورانه و با تکیه بر ظرفیت کارآفرینان حرفه‌ای و فعالان کسب وکار از راهبردهای اصلی کمیته امداد در توانمندسازی و فقرزدایی است، تاکید کرد: ایران اسلامی این ظرفیت بزرگ را دارد که به یکی از اقتصادهای برتر و بزرگ جهان تبدیل شود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، بر اساس تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد و بسیج سازندگی، سال آینده تعداد ۴۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان ایلامی ایجاد خواهد شد و ۱۳۸۱ طرح اشتغال با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال نیز در قالب این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده است.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۹۹۶
(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۱۰:۵۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید