جزییات خبر

سرویس استان یزد
امام‌جمعه یزد در آیین افتتاحیه جشن نیکوکاری:

جشن نیکوکاری حرکتی زیبا در مسیر تکامل حیات انسانی است

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد در آیین افتتاحیه جشن نیکوکاری که در مدرسه متوسطه دخترانه شهید دهقان برگزار شد، گفت: جشن نیکوکاری حرکتی زیبا، انسانی و الهی در مسیر تکامل حیات انسانی و رشد کمال انسانی است.

(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۱۴:۱۷

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حضرت آیت‌الله محمدرضا ناصری با اشاره به اینکه انسان سه نوع حیات شامل نباتی، حیوانی و انسانی دارد، گفت: جشن نیکوکاری حرکتی زیبا، انسانی و الهی در مسیر تکامل حیات انسانی و رشد کمال انسانی است.

وی افزود: هدف خلقت انسان حرکت در مسیر حیات انسانی و تبدیل‌شدن به انسانی کامل است و همین اثرات و برکات زندگی انسانی در دنیا و آخرت همراه انسان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد بابیان اینکه هر فردی که درراه خیر قدم بردارد یک گام به تکامل انسانی نزدیک‌تر شده است، تصریح کرد: اگر انسان از فکر، عقل و عاطفه خود برای کمک به مستضعفان و نیازمندان استفاده کند، این کار نشان‌دهنده رشد حیات انسانی اوست، نیکوکاران زمانی که به یتیم و خانواده نیازمندی کمک می‌کنند، با انجام این کار خیر از زندگی خود بیشتر لذت می‌برند زیرا سبک زندگی را بر اساس حیات انسانی تنظیم کرده‌اند.

وی ادامه داد: دانش آموزان با شرکت در برنامه جشن نیکوکاری و عاطفه‌ها به کارهای خیر و پسندیده عادت می‌کنند و به انسان‌هایی دلسوز و ایثارگر تبدیل می‌شوند، همه باید روحیه نوع‌دوستی و ایثارگری را در وجود خود تقویت و نهادینه کنند و به یکدیگر کمک کنند.

محمد شجاعان، مدیرکل کمیته امداد استان یزد نیز در این مراسم معنوی با دعوت از آحاد مردم خیراندیش استان برای شرکت در جشن نیکوکاری، بیان کرد: مردم نیکوکار استان یزد می‌توانند همچنان از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۸۱۳۶۷۷۷۷۷۷ نزد بانک ملی یزد و همچنین کد دستوری تلفن همراه به شماره#۰۳۵*۸۸۷۷* در این کار خیرخواهانه مشارکت کنند.

شایان ذکر است در این روز نخستین مرکز نیکوکاری در مدرسه با حضور مسئولان استانی در مدرسه متوسطه دخترانه شهید دهقان راه اندازی شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۲۴
(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۱۴:۱۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید