جزییات خبر

سرویس اصفهان

برگزاری مراسم نمادین زنگ نیکوکاری در مدارس استان اصفهان

مراسم نمادین زنگ نیکوکاری در مدرسه خیرساز حاج حسن اصلانی اداره ناحیه 4 اصفهان برگزار شد. در این مراسم که با حضور قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) و معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان برگزار شد، تعدادی از دانش آموزان اصفهانی نیز با رعایت همه نکات بهداشتی و حفظ فاصله ایمن حضور داشتند.

(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۱۴:۰۶

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مراسم نمادین جشن نیکوکاری در مدرسه خیرساز حاج حسن اصلانی ناحیه 4 اصفهان برگزار شد. در این مراسم که با حضور عباسعلی زارعان، قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) و مهدی اسماعیلی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان برگزار شد، تعدادی از دانش آموزان اصفهانی نیز با رعایت همه نکات بهداشتی و حفظ فاصله ایمن حضور داشتند.
زارعان در این مراسم با یاداوری آیاتی از قرآن کریم در مورد کمک به مردم گفت: بزرگان دینی ما نگاه ویژه ای به کمک به مردم داشته اند تا جایی که برخی از ایشان تنها حسرت خود در پایان عمر را، نبود فرصت برای خدمت بیشتر به مردم برشمرده اند. این نکته به ما انگیزه ای دوچندان برای تلاش بیشتر در راستای کمک به مردم به ویژه نیازمندان می دهد.

زارعان افزود: هرکس به نوعی در این مسیر حرکت میکند ؛ یک نفر با قدم خود، گاهی با قلم خود، فردی با کمک ریالی کمک می کند تا بتوانیم یک حداقل هایی را برای شب عید ایتام و فرزندان نیازمند تحت پوشش کمیته امداد به ویژه 36 هزار دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد در سراسر استان فراهم نماییم.

قائم مقام کمیته امداد استان اصفهان با اشاره به آمادگی همه جانبه این نهاد برای دریافت کمک های مردم شریف استان در این جشن بزرگ، گفت: روش های مشارکت الکترونیکی از جمله کد دستوری #031*۱*۸۸۷۷* تلفن نیکوکاری ۰۹۶۸۸۷، پایگاه اینترنتی emdad.ir و شماره کارت ۶۰۶۳۷۳۷۰۰۰۰۰۲۵۰۹ نزد بانک قرض الحسنه مهر ایران در این زمینه در اختیار هم استانی های عزیز قرار دارد.
مهدی اسماعیلی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان نیز در سخنانی با بیان اینکه جشن نیکوکاری یکی از فرصت های خوب تربیتی برای رشد و مسئولیت پذیری اجتماعی دانش آموزان است، گفت: به ویژه که در این ایام ما می توانیم با گرامیداشت اعیاد ماه رجب به به دانش آموزان، ایثار و ایثارگری را در بحث جشن نیکوکاری و کمک به دانش آموزان نیازمند و خانواده هایی که در این شرایط دچار مشکل معیشتی شده اند را یادآوری کنیم.
وی همچنین گفت: کمک های که در این جشن در هر مدرسه جمع آوری می‌شود با اولویت برطرف کردن نیاز دانش آموزان در همان مدرسه هزینه خواهد شد.

اسماعیلی در ادامه سخنان خود با مخاطب قرار دادن مسئولان و مدیران مدارس سراسر استان، گفت: در حالی که امسال به این کمک ها بیشتر نیاز داریم از همکاران خود در مدارس درخواست می کنم که از این فرصت استفاده کنند و شرایط کرونایی مانع آنها در این زمینه نشود.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۴۶۰
(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۱۴:۰۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید