جزییات خبر

سرویس خراسان جنوبی
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی:

برگزاری جشن نیکوکاری با شعار «عیدی برای همه»/ 367پایگاه در خراسان جنوبی برپا شد

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی از آغاز جشن نیکوکاری با شعار «عیدی برای همه» خبر داد و گفت: 1788پایگاه مجازی و 367 حضوری برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی استان برپا شد.

(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۱۷:۴۸

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، رضا سلم‌آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی در نشست خبری به مناسبت سالگرد تأسیس کمیته امداد و آغاز هفته نیکوکاری اظهار کرد: امسال جشن نیکوکاری از ۱۴ تا ۲۰ اسفند با شعار «عیدی برای همه» همزمان با سرایر کشور  در استان خراسان جنوبی برگزار می‌شود.
سلم آبادی گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس امسال هزار ۷۸۸ پایگاه جمع‌آوری کمک‌ها به صورت مجازی و ۳۶۷ پایگاه جمع‌آوری کمک‌ها در سطح میادین، مساجد و مراکز نیکوکاری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برپا می شود.
وی به همکاری ۵۲۱ نفر در برگزاری مراسم جشن نیکوکاری استان اشاره کرد و افزود: مردم استان در سال گذشته بیش از پنج میلیارد و ۶۲۷ میلیون تومان در جشن نیکوکاری به نیازمندان کمک کردند که ۲۱ درصد این کمک ها به صورت نقدی بوده است.
سلم آبادی با بیان اینکه امسال به صورت رسمی از ۱۵ دی ماه جمع آوری کمک های مردمی برای جشن نیکوکاری آغاز شده است، تصریح کرد: پیش بینی می شود تا پایان اسفندماه ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی جمع آوری شود.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه کد دستوری شماره‌گیری#۱*۸۸۷۷* یا شماره گویای ۰۹۶۸۸۷۷ برای جذب کمک‌های مردم نیکوکار استان در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: نیکوکاران برای اهداء کمک‌های غیرنقدی خود می‌توانند از طریق دفاتر این نهاد در سطح استان اقدام کنند.
وی عنوان کرد: به مناسبت آغاز هفته نیکوکاری فردا پنج شنبه هزار بسته معیشتی دربین ینازمندان استان توزیع می شود.
سلم آبادی با بیان اینکه ۱۰۹ هزار نفر  معادل ۴۵ هزار خانوار از جمعیت خراسان جنوبی تحت حمایت کمیته امداد هستند، گفت: در ۱۱ ماهه سال جاری ۱۰۳ میلیارد تومان کمک مردمی در سطح استان جمع آوری شده است که از این میزان چهار میلیارد و ۸۹۹ میلیون تومان صدقات، ۳۰ میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان اکرام ایتام و محسنین و پنج میلیارد و ۷۶۸ میلیون تومان زکوات بوده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برنامه امسال برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان را مبلغ ۷۱ میلیارد تومان ذکر کرد و  ادامه داد: تا کنون ۱۱۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان و نیازمندان در استان پرداخت شده است.

اجرای ۳۴۰۰ طرح اشتغال در استان
وی ادامه داد: از محل این منابع تا کنون سه هزار و ۴۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجرایی شده است که بیش از ۴ هزار و ۳۶۰ فرصت شغلی ایجاد شده است.
سلم آبادی با بیان اینکه برای ۴۴۰ نفر از مددجویان نیز از طریق کاریابی‌ها ایجاد اشتغال شده است، تصریح کرد: تعهد اشتغال کمیته امداد در سال جاری ۴ هزار و ۷۳۲ نفر بوده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با تقدیر از همراهی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به نیازمندان عنوان کرد: تسهیلات اشتغال بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان بسته به طرح‌ها پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه در سال جاری ۱۶ هزار بسته تحصیلی نیز بین دانش آموزان نیازمند و تحت حمایت توزیع شده است، گفت: ۴۱۳ تبلت با کمک خیرین و کمیته امداد توزیع شده و ۸۰ تبلت نیز توسط خیرین به صورت مستقیم خریداری و در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار گرفته است.
سلم آبادی ادامه داد: همچنین طی این مدت اجاره مسکن هزار و ۴۵۵ خانوار به صورت بلاعوض پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه سه هزار و ۱۳۷ کمک ویژه درمان نیز طی ۱۱ ماهه به بیماران پرداخت شده است، افزود: به صورت ماهیانه کمک تغذیه برای ۴ هزار و ۲۳۲ کودک زیر ۵ سال پرداخت کرده‌ایم.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: در سال جاری ۱۶ هزار بسته تحصیلی و ۴۹۳ تبلت با کمک خیرین و کمیته امداد در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه ۱۲۲ بیمار خاص و سه هزار بیمار صعب العلاج تحت پوشش کمیته امداد استان هستند، یادآور شد: از ابتدای امسال سه هزار و ۱۳۷ کمک ویژه درمان به بیماران پرداخت شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۵۹
(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۱۷:۴۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید