جزییات خبر

سرویس هرمزگان

گرامیداشت هفته احسان و نیکوکاری در بیانات ائمه جمعه استان هرمزگان

ائمه جمعه سراسر استان هرمزگان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بر لزوم مشارکت مردم در هفته احسان و نیکوکاری تأکید و از خدمات‌ ارزنده کمیته امداد به نیازمندان اشاره نمودند.

(شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹) ۲۰:۱۲

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد؛ حجت الاسلام والمسلمین مهدی دری، امام جمعه شهرستان رودان با گرامیداشت هفته احسان و نیکوکاری اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) همواره برای شادی رساندن به خانه‌های نیازمندان در تلاش است و باید این امر به بهترین شکل ممکن با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و برپایی جشن نیکوکاری در روزهای پایانی سال زمینه‌ساز شادی نیازمندان شد.

حجت‌الاسلام میثم تارم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم با گرامیداشت هفته احسان و نیکوکاری اظهار داشت: کمیته امداد از اولین یادگارهای امام راحل (ره) است که در آغازین روزهای انقلاب برای حمایت از مستضعفان شکل گرفت و امروزه در التیام آسیب‌های اقتصادی ناشی از کرونا نیز نقش مؤثری ایفا کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین محسن سالاری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان سیریک، بیان کرد: امروز کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) نقشی بی‌بدیل در کمک به رفع فقر، اشتغال‌زایی و ساماندهی خانواده ایتام، بی‌بضاعت و بی‌سرپرست داشته و اگر موسسه یا نهادی کمک کند رکن اصلی این‌ها باید کمیته امداد در جامعه باشد.

حجت الاسلام والمسلمین بارانی، امام‌جمعه شهرستان پارسیان با تبریک سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، این نهاد را از موفق‌ترین و برجسته‌ترین نهادهای زائیده انقلاب معرفی کرد و با اشاره به برکات و خدمات کم‌نظیر کمیته امداد خاطرنشان کرد: کمیته امداد خدمت گذاری امین، صادق و دلسوز برای جامعه اسلامی بوده که در حوزه‌های مختلف، مسکن، اشتغال، معیشت، ازدواج، فرهنگی و ..‌‌. خدمات مناسبی ارائه داده است که بنده از مدیرکل محترم کمیته امداد هرمزگان و همکاران محترمشان در شهرستان پارسیان صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم.

حجت الاسلام والمسلمین محسن ابراهیمی، امام‌جمعه میناب به هفته احسان و نیکوکاری نیز اشاره کرد و از خدمات کارکنان کمیته امداد و ایجاد دو هزار شغل به افراد تحت پوشش این نهاد قدردانی کرد.

حجت الاسلام شعیب صالحی، امام جمعه بندرخمیر ضمن تبریک مبعث پبامبر اکرم (ص) گفت: خودم و مردم را دعوت به احسان و بخشش و نیکوکاری می کنم و از آنجایی که ما امت محمد مصطفی (ص) هستیم باید با الگو پذیری از ایشان را سرمشق زندگی خود قرار دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین، دکتر جواد اسماعیل نیا گفت: در آستانه عید نوروز هستیم وضعیت معیشت خیلی‌ها بسیار تنگ شده و امکان خرید لباس و مایحتاج ضروری خود و فرزندانشان را ندارند و امروز آغاز جشن نیکوکاری می باشد که بسیار خوب در این طرح مشارکت کنیم و به کمک نیازمندان عزیز شهر و محله خود بپردازیم.

حجت الاسلام والمسلمین حاج‌آقا قائدی امام‌جمعه شهرستان بستک، کمیته امداد را یادگار امام خمینی (ره) در جهت خدمت‌رسانی به محرومین معرفی کرد و بیان داشت‌: کمیته امداد در این شهرستان به مددجویان و نیازمندان متفاوتی ارائه خدمت می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین حسین غلامی، امام‌جمعه شهرستان بشاگرد با تبریک هفته نیکوکاری گفت: با توجه به وضعیت معیشت مردم آسیب‌پذیر نیاز است کمک‌های مؤمنانه ادامه یابد و از همه مردم و نهادها و سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی دعوت کرد که در هفته احسان و نیکوکاری به کمک فقرا و نیازمند بشتابند.

حجت الاسلام والمسلمین حسین جهانگیری، امام جمعه توکهور و هشت بندی در خطبه‌های نماز جمعه گفت: جشن نیکوکاری صرف‌نظر از هدایای جمع آوری شده به لحاظ معنوی، اجتماعی و فرهنگی دارای کارکرده‌های ویژه‌ای از جمله گسترش و تقویت فرهنگ احسان و انفاق و کمک به هم نوع و انسجام اجتماعی می‌باشد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۱۲۴
(شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹) ۲۰:۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید