جزییات خبر

سرویس اجتماعی
گفتگو با یک جانباز نیکوکار؛

جانبازان دفاع مقدس بار دیگر در جبهه نیکوکاری گرد هم آمده‌اند

مرکز نیکوکاری «نام‌آوران غدیر» چند سالی هست که با هدف کمک‌رسانی به نیازمندان توسط گروهی از جانبازان جبهه و جنگ راه‌اندازی شده و اقدامات برای کمک به خانواده‌های نیازمند انجام داده است.

(پنج شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹) ۱۶:۱۸
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، چهارم شعبان مصادف با ولادت حضرت ابوالفضل عباس و روز جانباز است و کم نبودند جوانانی که در این سرزمین با ایثار جان و فداکاری خود، امروز برای ما واژه آرامش و اقتدار را معنا کردند. آنها نه تنها در جبهه حق علیه باطل رشادت آفریدند بلکه پس از جنگ نیز هدف خود را با فداکاری در جبهه‌های دیگر دنبال کردند.
 
جانباز گرانقدر «حاج اکبر غلامی» این روزها به رتق و فتق امور مرکز نیکوکاری «نام‌آوران غدیر» مشغول است و به گفته خودش ادامه راه جانبازی را در سنگری دیگر می‌گذراند.
 
وی در محله بریانک تهران به دنیا آمده و در سال ۶۳ در عملیات خیبر سرپل طلایی  به درجه رفیع جانبازی نائل آمده است. از یاران لشکر رسول الله بوده و فرماندهی لشکرش را حاج همت بر عهده داشته است.
 
این جانباز گرانقدر که حضور در عملیات‌های والفجر ۱ و جبهه‌های کردستان را تجربه کرده است امروز در جبهه ای دیگر که همان خدمت‌رسانی به نیازمندان و حمایت از ایتام است با دیگر همرزمانش فعالیت دارد.
 
وی می‌گوید: تمام تلاش نیکوکاران که بیشترشان جانبازان هشت سال دفاع مقدس هستند، ارائه خدمات نیکوکارانه به نیازمندان در حوزه‌های مختلف است. علاوه بر کمک به خانواده‌های نیازمند، حمایت از  ۵۰۰ فرزند یتیم نیز جزو اقدامات نیکوکارانه این مرکز خیریه محسوب می‌شود.
 
وی به دیگر اهداف تاسیس این مرکز اشاره کرده و می‌‎افزاید: کمک به جوانان برای ترک اعتیاد از دیگر اهداف مرکز است و به همین منظور برای کمک به آنها هزینه‌های لازم پرداخت می‌شود. از سوی دیگر برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزش خیاطی کرده‌ایم. 
 
این خیر جانباز می‌گوید: ایجاد کارآفرینی در امور خیاطی برای زنان سرپرست خانوار با خریداری بیش از 100دستگاه چرخ خیاطی از دیگر اقدامات خیرخواهانه جانبازان خیر در این مرکز نیکوکارانه است.
 
این نیکوکار جانباز خاطرنشان کرد: سبدهای معیشتی و مواد غذایی نیز در این مرکز تهیه و توزیع می‌شود.                          
 
وی ادامه می‌دهد: نیروهای انقلابی همواره به ارزش‌های انقلاب پایبند هستند و برای انجام تکلیف خود از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.
 
حاج اکبر غلامی در پایان می‌گوید: رسیدگی به مستضعفان و محرومان جزو وظایف هر مسلمانی است و همانطور که جنگ در برابر مستکبران و متجاوزان به خاک و کشور وظیفه اصلی ما به شمار می‌آید، دستگیری از نیازمندان و رسیدگی به امور ایتام و حفاظت از آبرو و تامین معیشت آنان نیز از واجبات محسوب می‌شود.
 
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۱,۷۸۱
(پنج شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹) ۱۶:۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید