جزییات خبر

سرویس اجتماعی
گفتگو با یک بانوی موفق نویسنده مددجو؛

ایجاد مراکز آموزشی توسط کمیته امداد زمینه‌ساز توسعه عدالت فرهنگی در جامعه

یک بانوی موفق نویسنده مددجو معتقد است کمیته امداد با احداث مراکز فرهنگی زمینه‌های مناسبی برای رشد آموزشی نوجوانان و جوانان در استان تهران ایجاد کرده است.

(شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰) ۱۴:۱۶
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، "زهرا بنی صفر" با اشاره به حمایت‌های مادی و معنوی کمیته امداد برای توسعه مراکز و کانون‌های فرهنگی به ویژه در مناطق محروم گفت: در حال حاضر هزار نوجوان و جوان مددجو فقط در کانون فرهنگی شهرستان بهارستان مشغول به فعالیت‌های فرهنگی و هنری هستند که این تعداد در سراسر کشور بسیار قابل توجه است.
 
وی گفت: نوجوانان و جوانان مددجو در زمینه‌های نمایشنامه‌نویسی، شعرسرایی و کارگردانی در این کانونها مهارت‌های تخصصی را فرا می‌گیرند. 
 
زهرا بنی صفر که خود نویسنده کتاب "شمع، گل، پروانه" است، می‌گوید: کمیته امداد تسهیلات ویژه‌ای برای تالیف آثار ادبی و نوشته‌های نویسندگان مددجو در نظر گرفته است و آنها می‌توانند از حمایت‌های معنوی و مادی بهره مند شوند.
 
وی در ارتباط با همکاری‌های مشترک خود با کمیته امداد در زمینه‌های هنری و فرهنگی افزود: در سال ۱۳۸۰ با مراجعه به کمیته امداد،  احداث و ساخت کانون فرهنگی در یکی از مناطق محروم در استان تهران را  پیشنهاد کردم  که با استقبال مسئولان رو به رو شد.
 
وی ادامه داد: کمیته امداد کانون فرهنگی شهرستان بهارستان در استان تهران را با هدف انجام فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی مددجویان نوجوان و جوان احداث کرد.

 

این بانوی نویسنده خاطرنشان کرد: تعدادی از مددجویان نویسنده به دلیل فقر مالی نمی‌توانند کتاب‌های خود را منتشر کنند اما با همکاری کمیته امداد محرومیت‌ها مانع از انتشار تالیفاتشان نشده است.
 
وی در خصوص سابقه فعالیت‌های فرهنگی خود می‌گوید که پس از ورود به دبیرستان که مصادف با انقلاب اسلامی بوده است در زمینه نوشتن نمایشنامه‌نویسی و شعرسرایی  اهتمام ورزیده است.
 
وی افزود: در سال‌های جنگ ایران و عراق به انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی از جمله خلق سروده‌های مذهبی ادامه داده و تا به امروز نیز در این زمینه موفق بوده است.

 

این بانوی نویسنده سرانجام در سال ۱۳۸۰ با فوت همسرش و علی‌رغم شرایط سخت زندگی برای نشر و تالیف آثار ادبی خود با مشکل روبه‌رو شد در آن زمان با مراجعه به مسئولان فرهنگی در کمیته امداد توانست مسیر زندگی‌اش را تغییر دهد.
 
زهرا بنی صفر می‌گوید: هر چند کسب موفقیت‌های درخشان در پی تلاش و پشتکار است اما بدون حمایت ‌های معنوی و مادی کمیته امداد نمی‌توانست آثار خود را تالیف کند. 
 
این بانوی موفق بیان کرد: در حال حاضر چند کتاب داستان در دست تالیف است؛ سروده‌ها و نمایشنامه‌های تالیفی او بیشتر با مضامین اجتماعی و مذهبی است.

 

وی  افزود: تاکنون بیش از ۲۰ نمایشنامه در کانون‌های فرهنگی شهرهای رباط کریم، اسلامشهر و شهریار و شهرستان بهارستان برای کودکان و نوجوانان و جوانان بی‌بضاعت و محروم اجرا کرده است.
 
بنی صفر گفت: از آنجایی که انس زیادی  نسبت به کودکان و نوجوانان و جوانان دارم به همین دلیل بیشتر تلاش کردم تا در مناطق محروم با دعوت کودکان به کانون‌های فرهنگی به آنها در پر کردن اوقات فراغتشان به جای به بطالت گذراندن کمک زیادی کند.
 
وی با اشاره به ضرورت افزایش آگاهی عمومی جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان گفت: آموزش به نسل جوان برای ارتقای توانایی‌های علمی و هنری لازم و ضروی است.
 
زهرا بنی صفر پس از سال‌ها تلاش و فعالیت هم اکنون مسول انجمن‌های سرود و تئاتر بسیج هنرمندان و مشغول آموزش و پرورش نوجوانان و جوانان مددجو در این شهرستان است.

 

انتهای پیام

 
تعداد بازدید : ۱,۰۵۵
(شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰) ۱۴:۱۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید