جزییات خبر

سرویس حمایت
رئیس کمیته امداد خبر داد:

افزایش ۶۷ درصدی مستمری مددجویان در سال جاری

رئیس کمیته امداد گفت: مستمری خانواده‌های تحت حمایت در سال جاری به طور میانگین ۶۷ درصد افزایش یافته است.

(یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۵:۲۹
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری با تقدیر از تلاش‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تصویب رقم نهایی مستمری مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی گفت: در لایحه بودجه 1400 افزایش 25 مستمری مددجویان پیشنهاد شده بود که با پیگیری سازمان‌های حمایتی و نمایندگان، پس از بررسی‌های کارشناسی، در نهایت با تخصیص بودجه از محل تبصره 14 ، افزایش 67 درصدی مستمری خانواده‌های تحت حمایت به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.
 
رئیس کمیته امداد با تشریح جزئیات ارقام مستمری پرداختی به خانواده‌های تحت حمایت در سال جاری عنوان کرد: خانواده مددجوی تک نفره سال گذشته مبلغ 198 هزار تومان مستمری دریافت می‌کرد که این رقم در سال جاری به 350 هزار تومان می‌رسد. همچنین رقم پرداختی برای خانواده دو نفره از 331 هزار تومان به500 هزار تومان و برای خانواده سه نفره از 430 هزار تومان به 700 هزار تومان رسیده است.
 
بختیاری اضافه کرد: در سال 1400 خانواده چهار نفره تحت حمایت 900 هزار تومان و خانواده پنج نفر به بالا یک میلیون و 100 هزار تومان مستمری دریافت خواهد کرد.
 
رئیس کمیته امداد گفت: بی‌شک پرداخت این ارقام پاسخگوی تمام نیازهای خانواده‌های تحت حمایت نیست اما امیدواریم با کمک مردم نیکوکار بتوانیم در حد توان مشکلات جامعه هدف را برطرف کنیم.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۲,۰۴۶
(یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۵:۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید