جزییات خبر

سرویس اشتغال
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مطرح کرد:

تولید 150 هزار متر مربع فرش دستباف توسط مددجویان در سال گذشته

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: مددجویان این نهاد سال گذشته 150 هزار متر مربع فرش دستباف نفیس تولید کردند که بخش زیادی از آن به بازارهای بین‌المللی راه یافت.

(دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۱:۱۶
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حجت‌الله عبدالملکی با بیان اینکه توسعه مشاغل خرد و خانگی از مهمترین راهکارها برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی است، گفت: حمایت از کسب و کارهای خانگی در اولویت برنامه‎‌های کمیته امداد در سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» است.
 
وی با تاکید بر اینکه توسعه مشاغل خانگی، درآمدزایی و بهبود وضعیت اقتصادی خانواده‌های نیازمند را به همراه دارد، تاکید کرد: فرش‌بافی از رایج‌ترین مشاغل خانگی در ایران به شمار می‌رود و همه‌ساله  قالی‌بافان و تولیدکنندگان صنایع‌دستی سهم به‌سزایی در صادرات و ایجاد اشتغال کشور را به خود اختصاص می‌دهند.
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از فعالیت بیش از 50 هزار طرح اشتغال مددجویان در حوزه فرش دستباف در سراسر کشور خبر داد و افزود: سال گذشته 1048 میلیارد ریال تسهیلات برای راه‌اندازی 1759 طرح اشتغال‌زایی در حوزه فرش‌بافی به مددجویان اختصاص یافت.
 
عبدالملکی با بیان اینکه سال گذشته حدود 150 هزار متر مربع فرش دستباف توسط قالی‌بافان تحت حمایت کمیته امداد بافته شد، خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده از سوی کارشناسان، قرار است در سال 1400 بیش از 200 هزار متر مربع فرش دستباف توسط مددجویان تولید شود.
 
وی با تاکید بر اینکه استان‌های آذربایجان شرقی، فارس، اردبیل، اصفهان و کرمان بیشترین تعداد طرح‌های اشتغال مددجویان در حوزه فرش‌بافی را به خود اختصاص داده‌اند، اضافه کرد: فرش‌های تولیدی مددجویان در خراسان جنوبی به لحاظ برخورداری از کیفیت، طراحی، نوع نخ و تنوع، برای فروش در بازارهای جهانی از قابلیت بیشتری برخوردار است.
 
وی با بیان اینکه کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی جزو مهمترین خریداران فرش‌های کمیته امداد با برند «احسان» هستند، گفت: در حال حاضر حدود 10 درصد از فرش‌های  تولید شده مددجویان راهی بازار های  فروش در خارج کشور می‌شود.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۹۹۷
(دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۱:۱۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید