جزییات خبر

سرویس قم
در سال 99 اتفاق افتاد:

انجام فعالیت‌های فرهنگی در کمیته امداد قم بااعتباری بالغ‌بر 97 میلیارد ریال

حوزه فرهنگی کمیته امداد استان قم با اعتباری بالغ‌بر 97 میلیارد ریال از تأمین تبلت و شهریه دانش‌آموزان و دانشجویان گرفته تا آموزش و مشاوره آن‌ها هزینه کرده است.

(سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۰:۲۰

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید محسن صالحی، معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان قم فعالیت‌های این معاونت برای 6 هزار و 102 دانش‌آموز و 545 دانشجو و طلبه تحت حمایت این نهاد در استان قم را تبیین و تصریح کرد: در سال 99 با توجه به شیوع ویروس کرونا بسیاری از برنامه‌های فرهنگی و آموزشی از طریق فضای مجازی هدف‌گذاری شد.
وی بابیان اینکه کرونا بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی را تحت شعاع خود قرارداد گفت: تعطیلی اردوهای زیارتی، آموزشی و تربیتی برای سنین مختلف ازجمله این فعالیت‌ها بوده است.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان قم تغییر رویکرد و اولویت‌های برنامه‌های فرهنگی در زمان شیوع کرونا را یادآور شد و گفت: آموزش و آگاه‌سازی در اولویت اول و پرداخت کمک‌هزینه به دانش‌آموزان و شهریه به دانشجویان در اولویت دوم برنامه‌های این حوزه قرار داشت.
صالحی بابیان اینکه در سال گذشته برای آگاه‌سازی 5 هزار و 339 نفر کلاس‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف فرهنگی علمی، هنری و مهارت‌های زندگی برگزارشده است ادامه داد: این دوره‌ها با هزینه‌ای بالغ‌بر ۳ میلیارد و 497 میلیون ریال برگزارشده است.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته درمجموع به بیش از پنج هزار دانش‌آموز، دانشجو و طلبه کمک‌هزینه تحصیلی و تأمین شهریه پرداخت شد تصریح کرد: در سالی که گذشت 11 میلیارد و 825 میلیون ریال برای این اقدام مهم هزینه شد.
صالحی افزود: برای سایر فعالیت‌های حوزه فرهنگی در سرفصل‌های مختلف نیز 54 میلیارد و 667 میلیون ریال هزینه شده است.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان قم ضرورت تأمین نیازمندی‌های آموزش غیرحضوری برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت را خاطرنشان و اظهار کرد: در سال گذشته 709 دستگاه تبلت مرغوب بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شد.
وی از ارائه خدمات فرهنگی به 222 دانش‌آموز، دانشجو و طلاب علوم دینی با هزینه‌ای بالغ‌بر 261 میلیون ریال خبر داد و گفت: به چهار هزار و 653 دانش‌آموز و دانشجوی مستقر در کانون‌های فرهنگی نیز یک میلیارد و 108 میلیون ریال خدمات ارائه‌شده است.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان قم با اشاره به فعالیت وسیع حوزه فرهنگی کمیته امداد استان قم در فضای مجازی گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی نقش زیادی در کاهش آسیب‌های روحی و جسمی مددجویان داشته که نتایج موفق آن در خانواده‌های تحت حمایت مشهود بوده است.
انتهای پیام/

 

تعداد بازدید : ۸۰۲
(سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۰:۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید