جزییات خبر

سرویس مشارکت های مردمی
در گفتگو با حامی ایتام کمیته امداد مطرح شد؛

حمایت نیکوکارانه از اشتغال و ازدواج هزار فرزند یتیم

یک خیر نیک‌اندیش تاکنون توانسته با حمایت‌های مادی و معنوی خود زمینه اشتغال و ازدواج هزار فرزند یتیم را فراهم کند.

(یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۵:۲۰
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمدرضا غنی‌آبادی با سابقه 20 سال فعالیت در امور خیریه زمینه ورود پسران یتیم زیادی را به بازار کار فراهم و از سوی دیگر با تامین جهیزیه برای دختران جوان، ازدواج و تشکیل خانواده آنان را تسهیل کرده است.
 
وی در مورد ورود خود به کار خیرخواهانه می‌گوید: در سال 80 با خانواده‌ای آشنا شدم که دختر هشت ساله آنان به دلیل نابینایی از ناحیه یک چشم از تحصیل بازمانده بود.
 
این خیر حوزه اشتغال و ازدواج می‌افزاید: خانواده دختر به دلیل فقر مالی توان درمان دخترشان را نداشتند  اما توانستیم دختر بچه با تهیه چشم مصنوعی به تحصیل بازگردانیم و هماکنون این دختر در مقطع دانشگاه مشغول به تحصیل است و به عنوان یک زن توانمند در جامعه به فعالیت مشغول شده است.
 
وی ادامه می‌دهد: این نخستین گام من در مسیر انجام کارهای خیرخواهانه بود و پس از آن برای انجام امور نیکوکاری شوق زیادی پیدا کردم تا جایی که  تهیه جهیزیه برای دختران، کمک به تامین هزینه‌های تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان به ویژه نخبگان تحصیلی، کمک هزینه برای درمان بیماران بستری در منزل و آزادی زندانیان را سر لوحه زندگی خودم قرار دادم.
 
غنی‌آبادی با اشاره به اینکه حدود 20 سال است با مشارکت دوستان و بستگان برای دختران یتیم جهیزیه تهیه می‌کند، می‌گوید: در سال‌های اخیر برای کمک به نیازمندان به دنبال ترغیب و تشویق دوستان، همکاران و صاحبان سرمایه برای مشارکت در طرح ایتام و محسنین است .
 
وی می‌افزاید: دختران بسیاری با مساعدت و کمک مردم  توانسته‌اند به زندگی خود سرو سامان دهند و پسران زیادی وارد بازار کار شده و به زندگی مشغول شده‌اند. در حال حاضر حمایت بیش از هزار فرزند یتیم و تلاش برای بهبود وضعیت زندگی و معاش آنها شور و شعف زیادی در ما ایجاد کرده است  و همین سبب ادامه مسیر ما شده است.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۱,۱۱۰
(یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۵:۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید