جزییات خبر

سرویس اجتماعی
در مراسم امضای تفاهم‌نامه با شورای عالی استان‌ها مطرح شد؛

تاکید رئیس کمیته امداد بر نقش شوراهای اسلامی شهر و روستا برای خدمت به محرومان

رئیس کمیته امداد بر نقش بی‌بدیل شوراهای اسلامی شهر و روستا برای خدمت به محرومان تاکید کرد.

(چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰) ۱۶:۴۶
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با شورای عالی استان‌ها که با هدف تقویت فرهنگ خیر و احسان و خدمت‌رسانی به محرومان و نیازمندان به امضا رسید، گفت: تعامل و همکاری میان دستگاه‌های اجرایی راهگشای بسیاری از مشکلات کشور است و در این زمینه شورای عالی استان‌ها با توجه به ظرفیت‌ها می‌تواند نقش زیادی داشته باشد.
 
وی با اشاره به اختیارات قانونی شوراهای اسلامی شهر و روستا، تاکید کرد: باید با برنامه‌ریزی و همدلی، رفع مشکلات محرومان و نیازمندان را در اولویت قرار دهیم.
 
رئیس کمیته امداد تامین زمین برای ساخت مسکن خانواده‌های نیازمند را یکی از زمینه‌های همکاری برای کمیته امداد و شوراهای اسلامی شهر و روستا دانست و اظهار کرد: تنها مرجعی که می‌تواند به صورت مستقیم به مجلس شورای اسلامی لایحه ارائه دهد شوراها هستند و باید از این ظرفیت برای کمک به محرومان بهره گرفت.
 
بختیاری به اهمیت بحث مسئولیت‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: به عنوان نمونه در موضوع ایتام و معلولان، مسئولیت اجتماعی نهادهای مختلف می‌تواند تا حد زیادی چالش‌های موجود را حل کند.
 
علیرضا احمدی، رئیس شورای عالی استان‌ها  نیز در این مراسم با بیان اینکه در شهرهای کوچک، شوراهای اسلامی بهترین زمینه برای محرومیت‌زدایی هستند، گفت: راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در شورایاری‌ها می‌تواند به شناسایی و حل مشکلات نیازمندان در سطح محلات کمک کند.
 
وی افزود: طراحی و گسترش برنامه‌های مشترک با موضوع خیر و احسان در راستای خدمت‌رسانی به محرومان و نیازمندان و تقویت و گسترش فضای همکاری و همدلی از اصول این تفاهم‌نامه است.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۶۷۱
(چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰) ۱۶:۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید