جزییات خبر

سرویس اشتغال
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اعلام کرد:

اجرای پنج هزار طرح اشتغال صنایع دستی توسط مددجویان کمیته امداد در سال ۹۹

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از اجرای پنج هزار طرح اشتغال صنایع دستی توسط مددجویان کمیته امداد در سال ۹۹ خبر داد و گفت: با اجرای این طرح‌ها ۵۷۰۰ فرصت شغلی مستقیم برای جامعه هدف ایجاد شد.

(پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰) ۱۳:۳۵
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حجت‌الله عبدالملکی با تبریک روز صنایع دستی به تمامی مددجویان فعال در این عرصه گفت: در سال ۹۹ تعداد ۵۰۶۱ طرح اشتغال در حوزه صنایع دستی توسط خانواده‌های تحت حمایت راه‌اندازی شد که این میزان نسبت به سال ۹۸ حدود ۲۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.
 
وی ادامه داد: با اجرای این طرح‌های اشتغال ۵۷۰۱ فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد شد که این عدد نیز نسبت به سال ۹۸ بیش از ۲۲ درصد رشد داشته است.
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد همچنین از راه‌اندازی ۱۰ هزار و ۵۰۴ طرح اشتغال در زمینه فرش و گلیم خبر داد و تاکید کرد: در مجموع ۱۵ هزار و ۵۶۵ طرح اشتغال در حوزه صنایع دستی و فرش و گلیم توسط خانواده‌های تحت حمایت به اجرا در آمد.
 
وی گفت: با توجه به فعالیت تعداد زیادی از طرح‌های اشتغال صنایع دستی توسط خانواده‌های تحت حمایت در سال‌های گذشته، در حال حاضر بیش از ۲۵ هزار طرح مددجویان در حوزه صنایع دستی و حدود ۵۶ هزار طرح در زمینه فرش و گلیم تحت نظارت کمیته امداد قرار دارد.
 
عبدالملکی خاطرنشان کرد: استان‌های آذربایجان شرقی، فارس و اصفهان دارای بیشترین طرح‌های اشتغال در حوزه صنایع دستی هستند.
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اظهار کرد: مددجویان این نهاد سال گذشته بیش از ۱۵۰ هزار متر مربع فرش دستباف تولید و به بازارهای داخلی و جهانی عرضه کردند.
 
وی با اشاره به برنامه‌های کمیته امداد برای حمایت از تولیدات صنایع دستی مددجویان افزود: بازاریابی برای همه تولیدات مددجویان توسط این نهاد انجام می‌شود.
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد بر ضرورت حمایت از بازار فروش تولیدات مددجویان تاکید کرد و افزود: فروشگاه اینترنتی eekala.com به منظور فروش محصولات صنایع دستی مددجویان در حال راه‌اندازی است.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۸۴۰
(پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰) ۱۳:۳۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید