جزییات خبر

سرویس حقوقی و امور مجلس
با حضور معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد؛

۳۲۰ سری جهیزیه به مددجویان و نوعروسان نیازمند استان کرمانشاه اهدا شد

با حضور معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد و با هدف ترویج ازدواج جوانان، ۳۲۰ سری جهیزیه به مددجویان و نوعروسان نیازمند استان کرمانشاه اهدا شد.

(دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰) ۱۷:۱۵
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جعفر صباغیان، معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد در آیین اهدای ۳۲۰ سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه، با تبریک سالروز ازدواج آسمانی حضرت زهرا(س) و امیرالمومنین علی(ع) به راه‌اندازی پویش تامین جهیزیه برای نوعروسان تحت حمایت این نهاد، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با راه‌اندازی این پویش حدود 14 هزار سری جهیزیه برای نوعروسان تحت حمایت در کشور تامین شده است.
 
وی با بیان اینکه این جهیزیه‌ها شامل پنج قلم کالای اساسی تلویزیون، یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی و جاروبرقی است، عنوان کرد: ارزش ریالی هر یک از این جهیزیه‌ها در بازار بیش از 30 میلیون تومان است.
 
معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با یادآوری اینکه سهم استان کرمانشاه از این اقلام یک هزار سری جهیزیه است، تاکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود460 سری جهیزیه در میان نوعروسان استان توزیع شده و به زودی باقی جهیزیه‌ها نیز به مددجویان اهدا می‌شود.
 
صباغیان با تاکید براینکه یکی از دغدغه‌های کمیته امداد بنا به توصیه مقام معظم رهبری ایجاد بستر ازدواج جوانان است، بیان کرد: پایداری ازدواج و آموزش زوجین از رسالت‌های این نهاد در تحقق برنامه تحکیم بنیان خانواده است. 
 
وی با بیان اینکه اشتغال پایدار و مسکن از اصلی‌ترین نیازهای زندگی برای تشکیل خانواده و دوام ازدواج به شمار می‌رود، تاکید کرد: اختصاص سه هزار میلیارد تومان بودجه به مسکن مددجویی در سال جاری، انعقاد تفاهم‌نامه همکاری برای ساخت مسکن نیازمندان با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، سپاه پاسداران، بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان و همچنین افزایش بودجه اشتغال کمیته امداد در کشور به 10 هزار میلیارد تومان در سال جاری از اقدامات اصلی این نهاد در مسیر توانمندی و پایدارسازی زندگی خانواده‌های مددجو است.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۱,۰۹۴
(دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰) ۱۷:۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید