جزییات خبر

سرویس فرهنگی
معاون امور فرهنگی کمیته امداد خبر داد:

ارائه خدمات مشاوره ازدواج به 222 هزار نفر از مددجویان در سال 99

معاون امور فرهنگی کمیته امداد از ارائه خدمات مشاوره ازدواج به 222 هزار نفر از مددجویان در سال 99 خبر داد.

(شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰) ۱۷:۲۴
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حجت‌الاسلام علی جعفری با اشاره به اینکه خدمات مشاوره ازدواج کمیته امداد بر سه گروه جوانان در آستانه ازدواج، زوج‌های جوان و زنان سرپرست خانوار متمرکز است، گفت: انتخاب آگاهانه همسر و شریک زندگی هدف اصلی آموزش‌های مشاوره برای جوانان در آستانه ازدواج است.
 
وی افزود: ارائه آموزش‌های خانواده، سبک زندگی اسلامی-ایرانی، ویژگی‌های همسر ایده‌آل، انتخاب صحیح و آشنایی با ملاک و معیارهای همسرگزینی از جمله آموزش‌های ارائه شده در این قالب است.
 
معاون امور فرهنگی کمیته امداد با بیان اینکه 1300 مشاور برای ارائه آموزش‌های ازدواج با این نهاد همکاری دارند، ادامه داد: 300 نفر از این افراد در قالب نیروهای سازمانی کمیته امداد و مابقی در قالب مراکز مشاوره طرف قرارداد با این نهاد همکاری دارند.
 
جعفری گفت: در سال 99 حدود 58 هزار نفر از جوانان در آستانه ازدواج از جامعه هدف کمیته امداد از آموزش‌های پیش از ازدواج برخوردار شدند.
 
وی با تاکید بر اینکه زوج‌های جوان گروه دوم مخاطبان آموزش‌های مشاوره را تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: برای این گروه از مخاطبان نیز آموزش مهارت‌های زندگی، ارتباط صحیح زوجین و مبانی تحکمی خانواده ارائه می‌شود.
 
معاون امور فرهنگی کمیته امداد، آموزش سازگاری و گفتگوی سازنده برای رفع تعارضات را از محورهای مشاوره برای زوجین دانست و اضافه کرد: سال گذشته بیش از 27 هزار نفر از مددجویان از خدمات مشاوره ویژه زوج‌های جوان بهره‌مند شدند.
 
جعفری زنان سرپرست خانوار را از دیگر اقشار جامعه هدف برنامه‌های مشاوره ازدواج عنوان کرد و افزود: فرهنگ‌سازی ازدواج مجدد و زدودن برداشت غلط از طلاق، از جمله آموزش‌های مهارت‌های زندگی مجدد برای زنان سرپرست خانوار است.
 
وی با تشریح طرح «دوباره زندگی» برای زنان سرپرست خانواده تاکید کرد: در این طرح تلاش می‌شود در زوجین در آستانه طلاق یا کسانی که از همسر خود جدا شده‌اند، با کمک معتمدین خانوادگی به زندگی خود برگردند.
 
معاون امور فرهنگی کمیته امداد با بیان اینکه برنامه‌های مشاوره ازدواج این نهاد در چارچوب سیاست‌های کلی خانواده ابلاغی مقام معظم رهبری انجام می‌شود، ادامه داد: ارائه تسهیلات اشتغال و خودکفایی به همسران مددجویان کمیته امداد نیز در راستای ترویج ازدواج در جامعه هدف صورت می‌گیرد.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۶۵۳
(شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰) ۱۷:۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید